کد مطلب: 2738
یکشنبه ۱۳۹۷/۴/۱۷ - ۹:۵۷

شیوه ی درمان اعتیاد شهر سیس منطبق با استانداردهای جهانی است

گلشن راز:در مرکز اختصاصی تی سی شمال غرب کشور که در سیس فعالیت دارد تاکنون ۴۷ نفر تحت درمان می باشند ولی متاسفانه در سال جاری اعتباری به مرکز تی سی تعلق نگرفته است

به گزارش گلشن راز  ، رئیس اداره بهزیستی شبستر با اشاره به اینکه شهرستان شبستر دارای مراکز درمان و بازتوانی ترک اعتیاد است اظهار داشت: مرکز بازتوانی ترک اعتیاد این شهرستان دارای ۶۰۰ پرونده است که در طول سه ماهه اول تنها ۳۰ میلیون ریال یارانه درمان از محل مشارکت های مردمی پرداخت شده است.

 احد نریمانی که در جمع شورای مبارزه با مواد مخدر سخن می گفت خاطر نشان کرد: در راستای حمایت از بیماران مبتلا به اعتیاد این مبلغ به ۶۲ نفر هزینه شده است و از ۶۰۰ پرونده فعلا ۲۸۷ پرونده فعال مرکز درمان و بازتوانی سرپایی در شهرستان داریم. ضمنا“ یک مرکز اقامتی میان مدت داریم که سال گذشته بالغ بر ۷۵۰ نفر پذیرش داشت و در سال جاری نیز ۳۸۰ نفر تا کنون پذیرش شده اند .

وی از پذیرش ۱۰۴ نفر از شش استان کشور در مرکز تی سی خبر داد و اضافه نمود: در مرکز اختصاصی تی سی شمال غرب کشور که در سیس فعالیت دارد تاکنون ۴۷ نفر تحت درمان می باشند ولی متاسفانه در سال جاری اعتباری به مرکز تی سی تعلق نگرفته است ولی در سال گذشته ۵۲۰ میلیون کمک هزینه درمان به این مرکز تعلق یافته بود.

احد نریمانی به بازدید کارشناسان اعزامی از کشور های نروژ و سوئد از مرکز تی سی اشاره کرد و خاطرنشان نمود: بر اساس نتایج بازدیدهای آنها، شیوه ی درمان تی سی متناسب و هماهنگ و منطبق با استاندارد های سطح دنیا است .

رئیس اداره بهزیستی با انتقاد از عدم همکاری برخی ادارات در تجدید احداث مرکز تی سی سیس گفت: با عنایت به احداث ساختمان جدید تی سی سیس  و استعلام های انجام یافته از مبادی ذیربط متاسفانه با گذشت یک سال و نیم از این موضوع همچنان درگیر امور اداری این امر بوده که با گذشت مدت مقرر در استعلامات مزبور مجددا این ۷۰ استعلام باید تکرار شود که مستلزم زمان خواهد بود.

رئیس اداره بهزیستی شبستر از پرداخت شش میلیارد ریال تسهیلات اشتغالی زایی برای بیماران مبتلا به اعتیاد خبر داد و افزود: این طرحی برای کودکان بدسرپرست در نظر گرفته که به این منظور از افرادی که چنین کودکانی دارند به آنها هزینه های تحصیلی پرداخت می کند.

وی اضافه کرد: با همکاری شبکه بهداشت و درمان، نیروی انتظامی و آموزش و پرورش نمایشگاه های اختصاصی در هفته ی مبارزه با مواد مخدر برگزار شد و پنج هزار بروشور و سی دی پخش شد و در راستای آموزش پیشگیری از آسیب های اجتماعی و به صورت نمادین در مهد کودک ها برنامه های متنوع اجرا شد.

خبرنگار شبستر : علیرضا خوش نیت

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار