کد مطلب: 2770
چهارشنبه ۱۳۹۷/۵/۳ - ۱۲:۴۹

در نتیجه اعتماد به جوانان شهر تسوج برگزار شد:

جشنواره آلبالو گامی بلند در جهت معرفی "تسوج" به عنوان قطب خشکبار ایران

گلشن راز: اولین جشنواره آلبالو در شهر تسوج برای اولین بار در استان آذربایجان شرقی در تیرماه سال جاری برگزار شد.

اولین جشنواره آلبالو در شهر تسوج برای اولین بار در استان آذربایجان شرقی در تیرماه سال جاری برگزار شد ،جشنواره ای که حاصل تلاش و کوشش جمعی از جوانان شایسته این شهر که نشان از شجاعت،جسارت و توانایی آنان بود و نیز جمعی از مسئولین به وقوع پیوست.

جشنواره آلبالو حرکت بسیار زیبا و با ارزشی بود برا شناساندن توانمندیهای کشاورزان زحمت کش منطقه و حضور گردشگرانی از سراسر نقاط ایران بود چرا که آلبالوی محلی تسوج با طعم و عطر مطبوع و کیفیت مطلوب و نیاز سمی کم باعث شده تا این محصول طرفداران و مشتریان زیادی در داخل و خارج از کشور داشته باشد.

چیزی که در جشنواره بیش از همه عیان بود غنای فرهنگی و سبقه تاریخی شهر تسوج که با معرفی چند کتاب به رخ همگان کشیده شد .جشنواره به همت جوانان فعال شهر برگزار شد و نشان داد که اعتماد و فرصت دادن به جوانان همواره راهگشاست و همیشه اعتماد به جوانان یقینا موفقیت را بهمراه خواهد داشت.

شاید بعضی ها  فکر کنند که برگزاری جشنواره  با تدارک چند میز و صندلی و چند بنر اتفاق افتاد اما واقعیت چیز دیگریست ،این جشنواره حاصل تلاش شبانه روزی عده ای از جوانان فعال و همیشه در صحنه بود که با جان و دل و وقف بهترین سرمایه زندگیشان به نحوه احسن برگزار شد 

عدم هماهنگی و همکاری برخی دستگاهها و ادارات بخش و سنگ اندازیهای عده ای از افراد باعث عقب نشینی نشد بلکه اشتیاق آفرید چرا که این جوانان خواستند ثابت کنند بدون آنها هم می شود و چنانکه شاهد بودیم شد و با استقبال بی نظیر مردم روبرو شد .

یکی از نمود های عینی برگزاری این جشنواره در این شهر رونق اصناف ، کسبه  و بازار تسوج و جنب و جوش مردم در شهر بود و نشان داد توجه به حوزه گردشگری و ایجاد بستر لازم برای گردشگران در توسعه و رونق و آبادانی یک شهر چقدر اثر بخش است .

هرچند جشنواره ای که با این حجم متنوع برنامه های فرهنگی همراه بود کم و کاستی هایی از قبیل سنگ اندازی و  عدم تعامل و همکاری تعدادی از مسئولین شهر تسوج را نیز به همراه داشت ولی محاسن و نقاط قوت بسیار زیاد آن باعث شد نمره خوبی توسط اکثر مردم به کار گروهی جوانان شهر تسوج داده شود. 

شهر تسوج با داشتن ظرفیت های فراوان در حوزه گردشکری میتواند با برند سازی خشکبار و محصولات ناب خود از قبیل آلبالو، نه تنها در استان آذربایجان شرقی بلکه در کل ایران ، خود را به عنوان یکی از قطب های خشکبار اصیل ایرانی مطرح نماید . 

این جشنواره با حضور معاون وزیر فرهنگ و ارشاد ، مدیر کل میراث فرهنگی و نیز مدیر کل جهاد کشاورزی و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی با کمک و مساعدت مالی خیرین شهر تسوج در مجموعه ورزشی تختی برگزار شد.

یاداشت : ایلخانی /خبرنگار شهرستان شبستر

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.