کد مطلب: 2962
شنبه ۱۳۹۷/۹/۳ - ۸:۵۶

طهمورثی ریاست اداره آموزش و پرورش منطقه تسوج:

با همت خیرین مدرسه ساز تسوج شعار "از هریس تا غلمانسرای لبخند را به دانش آموزان مان هدیه کنیم" را محقق می کنیم

گلشن راز: آیین کلنگ زنی احداث مدرسه شش کلاسه دکتر تیزور با حضور مقامات استانی و شهرستانی بعد از ظهر جمعه 2 آذر در شهر تسوج برگزار شد .

به گزارش خبر نگار گلشن راز  از تسوج ، آیین کلنگ زنی احداث مدرسه شش کلاسه دکتر تیزرو با حضور مقامات استانی و شهرستانی دیروز بعد از ظهر در شهر تسوج برگزار شد .

طهمورثی ریاست اداره آموزش و پرورش منطقه تسوج در این مراسم اظهار کرد: پروژه مدرسه شش کلاسه دکتر تیزرو در خانه پدری دکتر تیروز احداث می شود و با توجه به تراکم دانش آموزان در مدرسه علی اشرف تسوج با احداث این مدرسه برخی از مشکلات حل خواهد شد .

طهمورثی ضمن تشکر از تمامی خیرین مدرسه ساز بخش تسوج از خانواده حاج جعفر کراوغلی از خیرین بنام شهرستان شبستر که برای احداث این مدرسه نیز مساعدت ویژه ای داشته و راه این مدرسه از ملک این بزرگوار اهدا شده بود تقدیر و تشکر کرد .

رئیس اداره آموزش و پرورش تسوج افزود : در دو جشنواره اخیر خیرین مدرسه ساز که در تهران و ارومیه برگزار شد بیش از 6 میلیارد تومان از طرف خیرین به نوسازی و احداث مدارس تزریق شد و امیدورایم شعار "از هریس تا غلمانسرای لبخند را به دانش آموزان مان هدیه کنیم" را عملی کنیم .

وجدان‌پرست مشاور مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی  هم در این مراسم با اشاره به اینکه مدارس ارتباط مستقیمی با معلمان و دانش‌آموزان دارد، گفت: اقدام خیرخواهانه خیران، زمینه‌ساز تربیت دانش‌آموزان توسط معلمان برای آینده‌سازی کشور است.

مشاور مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی خاطر نشان کرد : هم اکنون در استان آذربایجان شرقی بالای بیست منطقه جشنواره خیرین برگزار می شود و بیش از 85 میلیارد تومان برای احداث و نوسازی مدارس توسط خیرین مشارکت شده است.  وی افزود : توسعه و تجهیز هنرستان های فنی و حرفه ای ، نیازمند نگاه ویژه خیرین است و مجموعه آموزش و پرورش نگاه و توجه ویژه به خیرین و مجمع خیرین مدرسه ساز دارد و قدردان زحمات آنان است.

وجدان پرست گفت : الگوسازی کار خداپسندانه خیرین در جامعه باید نهادینه شود و حل مشکلات خیرین و خانواده های آنان در مراجعه به آموزش پرورش باید در اولویت کاری مدیران قرار بگیرد. وی افزود : حفظ و نگهداری از مدارس ساخته شده توسط خیرین باید همواره مورد توجه مسئولین آموزش و پرورش قرار گیرد.

وجدان پرست در این جلسه با اشاره به شرایط خاص اقتصادی کشور و لزوم وحدت در جامعه خاطرنشان کرد: برای عبور از مشکلات اقتصادی نیازمند همگرایی هستیم.

اشرفی معاون سواد آموزی آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی هم در این جلسه ضمن تشکر از کار خداپسندانه خیرین مدرسه ساز گفت : در تمام جوامع بشری سرمایه هر ملتی نیروی انسانی است که تربیت آنها در مدرسه ها صورت می گیرد و یک همت جمعی و جهاد ملی برای ایجاد مدارس و تجهیز آنها نیاز است و افرادی همچون دکتر تیزرو و سایر خیرین مدرسه ساز در شهر تسوج که جان دوباره در راه توسعه مدارس داده اند قابل تقدیر و تشکر است .

انتهای خبر / ابراهیم ایلخانی

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.