کد مطلب: 2980
سه‌شنبه ۱۳۹۷/۹/۱۳ - ۱۳:۱۳

فقط از یک چهارم ظرفیت بانوان در حوزه اشتغال بهره گرفته می‎شود  

گلشن راز: عضو فراکسیون زنان مجلس با انتقاد از به کارگیری فقط یک چهارم از ظرفیت بانوان تحصیل کرده در حوزه اشتغال، عنوان کرد: از ۴ وزیر جدید دولت دستور مکتوب گرفته شده است که حداقل ۳۰ درصد ظرفیت مدیریتی خود را به بانوان واگذار کنند.

به گزارش گلشن راز  ، معصومه آقاپور علیشاهی درگفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در واکنش به نرخ 16 درصدی مشارکت زنان در حوزه اشتغال و پایین بودن این آمار در قیاس با سایر کشورهای اظهار کرد: یکی از راه‌های توسعه رشد تولید ناخالص داخلی و تولید ناخالص ملی GDP و GNP مشارکت بانوان در حوزه اشتغال و بهره‌گیری از این ظرفیت مهم است که در کشور ما از این ظرفیت به خوبی بهره گرفته نمی‎شود.
فراکسیون زنان مجلس به صورت مکتوب از وزرای معرفی شده دستور گرفت که حداقل30 درصد از ظرفیتی مدیریتی وزارتخانه‌‎های متبوع خود را به بانوان واگذار کنند
نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نبود بانوان در عرصه‌‎های اجتماعی به ویژه حوزه اشتغال به این معناست که خودرویی با نیمی از ظرفیت موتور خود حرکت کند، افزود: حضور 16 درصدی زنان در حوزه اشتغال به هیچ عنوان با حضور 63 درصدی بانوان در دانشگاه‎‌ها سنخیتی ندارد و این یعنی فقط از یک چهارم ظرفیت بانوان در حوزه در اشتغال بهره گرفته می‎شود.
آقاپور علیشاهی تصریح کرد: در همین راستا پیش از رأی اعتماد به وزرا از 4 وزیری که اخیرا از مجلس رأی اعتماد گرفتند، فراکسیون زنان مجلس به صورت مکتوب از وزرای معرفی شده دستور گرفت که حداقل30 درصد از ظرفیتی مدیریتی وزارتخانه‌‎های متبوع خود را به بانوان واگذار کنند.
این نماینده مردم در مجلس دهم با تأکید بر اینکه انحصار مدیریتی در کشور باید شکسته شود، اضافه کرد:چنانچه از بانوان در سمت‌های مدیریتی استفاده شود، زنان دیگری هم به تبعه این افراد می‌‎توانند در مسیر اشتغال به کار گمارده شوند.
برخی باورهای غلط اجازه بروز بانوان در عرصه‌های اجتماعی را نمی‌دهد
وی تأکید کرد: در عین حال باید قبول کرد که بانوان هنوز هم به علت وجود برخی باورها و اعتقادات فضا برای فعالیت‌های مدنی در کشور  ندارند و در این مسیر هم زنان به عنوان کنشگر و هم دیگران که اجازه بروز به زنان نداده‌اند، مقصر هستند.
این عضو فراکسیون بانوان مجلس یادآور شد: نبود جسارت برای ورود بانوان به عرصه‌های مختلف از همان ابتدا در تربیت خانواده‌‎ها خود را نشان می‌دهد و این ترس همواره با فرد تا دوران بزرگسالی است./

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
با فرزانه توسلی، یکی از 10 نامزد بهترین دروازه‌بان فوتسال جهان

دختری از جنس عقاب درشهرستان شبستر

رئیس اداره بهزیستی شهرستان شبستر:

۲۰ واحد مسکونی برای معلولان شبستر درحال احداث است

رئیس مرکز مطالعات امنیت ملی ستاد کل نیرو های مسلح در تسوج:

لباس وپرونده شاخصه فردبسیجی نیست بلکه روح عموم مردم مابسیجی است

پشت‌پرده برخی از آگهی‌های استخدام بانوان

منشی مجرد با روابط عمومی بالا نیازمندیم

با حکم استاندار آذربایجان شرقی :

ناصرنادری بخشدار جدید تسوج شد

محمدزاده امام جمعه شبستر :

«هیهات منا الذله» شعارمحوری۱۳آبان است

آخرین اخبار