کد مطلب: 2980
سه‌شنبه ۱۳۹۷/۹/۱۳ - ۱۳:۱۳

فقط از یک چهارم ظرفیت بانوان در حوزه اشتغال بهره گرفته می‎شود  

گلشن راز: عضو فراکسیون زنان مجلس با انتقاد از به کارگیری فقط یک چهارم از ظرفیت بانوان تحصیل کرده در حوزه اشتغال، عنوان کرد: از ۴ وزیر جدید دولت دستور مکتوب گرفته شده است که حداقل ۳۰ درصد ظرفیت مدیریتی خود را به بانوان واگذار کنند.

به گزارش گلشن راز  ، معصومه آقاپور علیشاهی درگفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در واکنش به نرخ 16 درصدی مشارکت زنان در حوزه اشتغال و پایین بودن این آمار در قیاس با سایر کشورهای اظهار کرد: یکی از راه‌های توسعه رشد تولید ناخالص داخلی و تولید ناخالص ملی GDP و GNP مشارکت بانوان در حوزه اشتغال و بهره‌گیری از این ظرفیت مهم است که در کشور ما از این ظرفیت به خوبی بهره گرفته نمی‎شود.
فراکسیون زنان مجلس به صورت مکتوب از وزرای معرفی شده دستور گرفت که حداقل30 درصد از ظرفیتی مدیریتی وزارتخانه‌‎های متبوع خود را به بانوان واگذار کنند
نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نبود بانوان در عرصه‌‎های اجتماعی به ویژه حوزه اشتغال به این معناست که خودرویی با نیمی از ظرفیت موتور خود حرکت کند، افزود: حضور 16 درصدی زنان در حوزه اشتغال به هیچ عنوان با حضور 63 درصدی بانوان در دانشگاه‎‌ها سنخیتی ندارد و این یعنی فقط از یک چهارم ظرفیت بانوان در حوزه در اشتغال بهره گرفته می‎شود.
آقاپور علیشاهی تصریح کرد: در همین راستا پیش از رأی اعتماد به وزرا از 4 وزیری که اخیرا از مجلس رأی اعتماد گرفتند، فراکسیون زنان مجلس به صورت مکتوب از وزرای معرفی شده دستور گرفت که حداقل30 درصد از ظرفیتی مدیریتی وزارتخانه‌‎های متبوع خود را به بانوان واگذار کنند.
این نماینده مردم در مجلس دهم با تأکید بر اینکه انحصار مدیریتی در کشور باید شکسته شود، اضافه کرد:چنانچه از بانوان در سمت‌های مدیریتی استفاده شود، زنان دیگری هم به تبعه این افراد می‌‎توانند در مسیر اشتغال به کار گمارده شوند.
برخی باورهای غلط اجازه بروز بانوان در عرصه‌های اجتماعی را نمی‌دهد
وی تأکید کرد: در عین حال باید قبول کرد که بانوان هنوز هم به علت وجود برخی باورها و اعتقادات فضا برای فعالیت‌های مدنی در کشور  ندارند و در این مسیر هم زنان به عنوان کنشگر و هم دیگران که اجازه بروز به زنان نداده‌اند، مقصر هستند.
این عضو فراکسیون بانوان مجلس یادآور شد: نبود جسارت برای ورود بانوان به عرصه‌های مختلف از همان ابتدا در تربیت خانواده‌‎ها خود را نشان می‌دهد و این ترس همواره با فرد تا دوران بزرگسالی است./

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.