کد مطلب: 3025
چهارشنبه ۱۳۹۷/۱۰/۱۲ - ۷:۴۷

همزمان با سراسر کشور؛

آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم در شبستر برگزار می شود

گلشن راز: رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شبستر از آغاز ثبت نام آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم در این شهرستان خبر داد .

به گزارش گلشن راز  ، ابوالفضل الهوردیان گفت: ثبت‌نام آزمون سراسری حفظ قرآن کریم در شهرستان شبستر همزمان با سراسر کشور از ٥ دی آغاز شده و تا ۲۰ دیماه  سالجاری ادامه دارد.

وی با بیان این که ثبت‌نام در این آزمون از طریق پایگاه اینترنتیwww.quranedu.ir  انجام می‌شود، اظهار کرد: مهلت  ثبت نام برای رشته های الکترونیکی تا پایان بهمن ماه می باشد و  متقاضیان شرکت در این آزمون می‌توانند کارت ورود به جلسه خود را از تاریخ اول تا نهم اسفندماه دریافت کنند.

الهوردیان افزود: از اهداف برگزاری این آزمون تقویت وحدت و انسجام  برنامه ها و فعالیت های سازمانها و نهادهای  قرآنی کشور  و ایجاد انگیزه در میان عموم مردم جامعه به ویژه  نوجوانان  و جوانان  برای فراگیری معارف قرآن و عترت می باشد .

وی ادامه داد: آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم در سال جاری در ٣  گروه امتحانی و در قالب ١٨ رشته  شامل  : گروه حفظ قرآن کریم با ٨ رشته ، گروه مفاهیم و معارف قرآن و اهل بیت (ع) با ٧ رشته  و گروه آموزش های الکترونیکی با ٣ رشته برگزار می شود .

الهوردیان با بیان اینکه شرکت کنندگان در این آزمون محدودیتی برای ثبت نام ندارند عنوان کرد: کلیه کسانی که در حوزه قرآن کریم فعالیت می کنند و حافظان ۱ جزء تا ۳۰ جزء قرآن می توانند در این مسابقه شرکت کنند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شبستر خاطرنشان کرد: آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم با مشارکت و همکاری معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان اوقاف و امور خیریه و اداره کل قرآن، عترت و نماز  وزارت آموزش و پرورش، شبکه قرآن و معارف سازمان صدا و سیما،  به صورت دو مرحله ای، "کتبی و شفاهی" برگزار می شود که مرحله کتبی آن ٩ اسفندماه و مرحله شفاهی صرفا برای افرادی که موفق به حد نصاب قبولی امتیاز ٧٠ به بالا در آزمون کتبی شوند، در بازه زمانی  یک هفته ای از تاریخ ١١  الی ١٦ اسفند برگزار می شود.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.