کد مطلب: 3028
چهارشنبه ۱۳۹۷/۱۰/۱۹ - ۷:۵۹

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان شرقی:

محتکر لاستیک خودرو در شبستربه ۱۶۰ میلیون ریال جریمه محکوم شد

گلشن راز: مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان شرقی گفت: محتکر لاستیک خودرو در منزل مسکونی شخصی در شبستر به ۱۶۰ میلیون ریال جریمه در حق صندوق دولت محکوم شد.

به گزارش گلشن راز  ، سیداحد یوزباشی افزود: این لاستیک ها براساس گزارش مردمی در یک گشت مشترک کارشناسان اداره تعزیرات حکومتی شبستر با اداره صنعت، معدن و تجارت و پلیس آگاهی، از انباری منزل شخص مورد نظر کشف و ضبط شد.
وی اظهار داشت: در بازرسی از منزل مسکونی وی تعداد ۴۱۹ حلقه لاستیک در مارک ها و سایز های مختلف به ارزش ۹۰۰ میلیون ریال کشف شد.

یوزباشی ادامه داد: پس از بررسی های لازم و ارایه مستندات از سوی متهم و جوابیه گمرک تبریز، تعدادی از لاستیک های نگهداری شده با اسناد فوق مطابقت داشته و قاچاق آن محرز و مسلم نشد.
وی با بیان اینکه متهم از این حیث برائت شد، گفت: با استرداد لاستیک ها، وی ملزم به عرضه آن ها در شبکه توزیع برابر قیمت های مصوب سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولید کنندگان تحت نظارت اداره صنعت، معدن و تجارت شبستر شد.

یوزباشی ادامه داد: از لاستیک های کشف شده تنها ۸۸ حلقه با اسناد موجود مطابقت نداشت که قاچاق آن ها محرز و مسلم شد و طبق قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز علاوه بر ضبط ۸۸ حلقه لاستیک، وی به پرداخت یک برابر ارزش اولیه آن جریمه شد.

از اول سال جاری تاکنون تعداد یک هزار و ۴۵۹ فقره پرونده به تعزیرات حکومتی استان وارد شده که از این تعداد یک هزار و ۴۸۶ فقره مختومه شده است.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار