کد مطلب: 3201
چهارشنبه ۱۳۹۸/۳/۱ - ۷:۵۰

نیم نگاه آقاپور به کاندیداتوری از تبریز

گلشن راز: نیم نگاهی به گروه‌های سیاسی مختلف در سطح شهر و جلسات محفلی، خبر از بهار داغ انتخاباتی می‌دهد.

به گزارش گلشن راز  به نقل از آناج، هنوز تکلیف استانی شدن انتخابات به وضوح مشخص نیست، اما طبق گفته عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان، شیوه های اجرایی طرح استانی شدن انتخابات ابهاماتی دارد و در مواردی حقوق رای دهندگان و نامزدها نادیده گرفته شده و ناقض عدالت انتخاباتی است. از همین رو می‌شود پیش‌بینی کرد که شورای نگهبان لایحه استانی شدن انتخابات را برای رفع نواقص به مجلس بازگشت خواهد داد و روند اصلاح نواقص، ارسال مجدد به شورای نگهبان، بررسی طرح در شورای نگهبان، اظهار نظر شورای نگهبان و ابلاغ قانون جدید روندی است که به انتخابات سال جاری نخواهد رسید و به احتمال بالا انتخابات سال جاری با قانون فعلی و در محدوده حوزه‌های انتخاباتی مصوب برگزار خواهد شد.

زنان کاندیدا

«عشرت شایق» نماینده پیشین تبریز بار دیگر از این حوزه کاندیدا خواهد شد و تصمیم خود را به اطلاع نزدیکان سیاسی و رسانه‌ای خود رسانده است. «معصومه آقاپور» نماینده فعلی شبستر در مجلس که فعالیت سیاسی را از تهران آغاز کرده است، نیم نگاهی به کاندیداتوری از تبریز دارد و درحال رایزنی برای تصمیم نهایی است. «نسرین پیرسمساری» کماکان جزو گزینه‌های شورای هماهنگی اصولگرایان به عنوان کاندیدای زن عضو لیست می‌باشد.

نمایندگان فعلی، همه حاضر!

بنا به اخبار رسیده شش نماینده فعلی حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو همگی قصد شرکت در انتخابات آتی را دارند. با وجود تصویب طرح ممنوعیت کاندیداتوری نمایندگان مجلس شورای اسلامی در چهارمین دوره متوالی که شامل حال دو نماینده فعلی تبریز در مجلس شورای اسلامی یعنی آقایان «محمد حسین فرهنگی» و «مسعود پزشکیان» نیز می‌شود، پیش بینی‌ها از ابهام قانون اساسی در این طرح و بازگشت دوباره به مجلس خبر می‌دهند که در این صورت، این طرح نیز با سرنوشت طرح استانی شدن انتخابات مواجه خواهد شد و به انتخابات جاری نخواهد رسید.

«محمد حسین فرهنگی» می‌خواهد به پنجمین دوره نمایندگی پیاپی خیز بردارد و رکورد موجود را که مشترکا با «اسماعیل جبارزاده» و «محمدعلی سبحان اللهی» با چهار دوره نمایندگی پیاپی داراست، بشکند. تصور عدم حضور فرهنگی در انتخابات آتی بعید به نظر می‌رسد و در صورت اعمال قانون و محرومیت از شرکت در انتخابات، به حتم او لیدر اصلی اصولگرایان در رسیدن به لیست خواهد بود.

این فرض برای «مسعود پزشکیان» نیز صادق است. او کاندیدای انتخابات است و چه باشد و چه نباشد، عنصر تعیین کننده در تعیین اعضای هم‌لیستی خود (با هر نامی) خواهد بود.

نزدیکان «زهرا ساعی» خبر می‌دهند که به حتم کاندیداست، ولو تصمیم بگیرد به صورت مستقل شرکت کند.

«احمد علیرضا بیگی» سازماندهی ستادهای انتخاباتی خود را آغاز کرده است و «محمد اسماعیل سعیدی» در هیچ محفلی حرف از نیامدن، نزده است.

تنها گزینه مشکوک الحضور! در این بین «شهاب‌الدین بیمقدار» است.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار