کد مطلب: 3308
یکشنبه ۱۳۹۸/۶/۳ - ۸:۱۹

رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی:

رتبه اول شندآباد در تولید هلو در آذربایجان شرقی

گلشن راز: رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی گفت: شهرستان شبستر از مجموع بیش از سه هزار و ۱۰۰هکتار از باغات هلو در استان را حدود ۳۹ درصد سطح زیر کشت باغات در سطح استان دارد و در تولید هلو جزو شهرستان های برتر تولید هلو در استان بوده است.

به گزارش گلشن راز  رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی در حاشیه  جشنواره  هلو شندآباد با اشاره ای به وضعیت باغات هلو در استان گفت: سطح زیر کشت باغات هلو سه هزار و ۱۰۰ هکتار با تولید ۳۹ هزار تن رتبه سیزدهم را در سطح کشور به خود اختصاص داده است.

اکبر فتحی ادامه داد: حدود ۳۵ درصد محصول معادل ۱۳ هزار تن به صورت فرآوری شده در واحدهای فرآوری استان و کشور مصرف می شود و حدود ۶۵ درصد معادل ۲۵ هزار تن به صورت تازه خوری در داخل استان و استان های همجوار مصرف می شود.

وی با بیان اینکه به دلیل بالا بودن کیفیت، محصول تولیدی به روسیه و کشورهای همجوار صادر می شود، گفت: شهرستان شبستر از مجموع بیش از سه هزار و ۱۰۰هکتار از باغات هلو در استان را حدود ۳۹ درصد سطح زیر کشت باغات در سطح استان دارد و در تولید هلو جزو شهرستان های برتر تولید هلو در استان بوده است.

فتحی افزود: بیشترین سطح زیرکشت باغات هلو به مساحت حدود هزار و ۲۱۸ هکتار رتبه اول را در استان به خود اختصاص داده است.

وی با اشاره ای به متوسط تولید هلو در سطح کشور و استان نیز گفت: متوسط تولید هلو در سطح کشور در هکتار ۱۱.۵ تن و در استان ۱۲ تن در هکتار است که این مقدار در باغات درجه یک ۴۵ تن می باشد.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار