کد مطلب: 3318
یکشنبه ۱۳۹۸/۶/۱۰ - ۱۰:۵۸

زیرگذر ۸ متری راه‌آهن در ورودی شهر وایقان به بهره‌برداری رسید

گلشن راز: همزمان با گرامیداشت هفته دولت بهره‌برداری از زیرگذر ۸ متری راه‌آهن در ورودی شهر وایقان آغاز شد.

به گزارش گلشن راز مدیرکل راه آهن آذربایجان در مراسم بهره‌برداری از این زیرگذر گفت: این طرح در راستای ایمن سازی رفت و آمد مردم این شهر و روستاهای همجوار، ارتقای ایمنی سیر و افزایش سرعت قطارها در راه آهن آذربایجان اجرا شده است.

شاپور ارصلانی، افزود: در یک دهه اخیر برای پاسخگویی به نیازهای ترافیک جاده ای موجود در این منطقه مشخصات هندسی راههای منتهی به زیرگذر ورودی شهر وایقان در تقاطع با راه آهن ارتقاء و بهبود یافته بود ولی زیرگذر موجود در کیلومتر ۶۵۰+۸۹۸ محور رازی با دارا بودن ۳.۳۰ متر ارتفاع و ۴.۰۵ متر عرض به عنوان یک گلوگاه ترافیکی مشکلات اساسی برای عبور و مرورهای جاده ای ایجاد کرده بود.

وی اظهار داشت: براساس درخواست های اولیه شهرداری وایقان از راه آهن برای اصلاح زیرگذر موجود عملیات احداث زیرگذر استاندارد و متناسب با حجم ترافیک جاده ای از سال ۱۳۹۲ شروع و در سال ۱۳۹۶ مطالعات مهندسی زیرگذر تکمیل شد.

مدیرکل راه آهن آذربایجان گفت: در محل زیرگذر موجود یک ست باکس بتنی پیش ساخته ۵/۷۰*۸ متر توسط شهرداری وایقان و با مشارکت و مساعدت راه آهن تهیه و نصب شد و به مناسبت هفته دولت به بهره برداری رسید.

ارصلانی ادامه داد: این زیرگذر به عرض ۸ متر، ارتفاع ۵.۷ متر با سازه باکس بتنی پیش ساخته، یک رمپ اصلی دو شاخه در سمت وایقان و یک رمپ خروجی اصلی به انضمام یک رمپ دسترسی کناری در مجاورت حریم راه آهن اجرا شده اتس.

وی یادآوری کرد: کل هزینه عملیات اجرائی زیرگذر بدون احتساب هزینه های مشارکتی راه آهن ۱۰ میلیارد ریال و هزینه های جمع آوری و اتصال مجدد خط و مسدودی آن از بابت توقف قطارهای باری نیز ۲۰ میلیارد ریال بود.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار