کد مطلب: 3345
دوشنبه ۱۳۹۸/۸/۶ - ۱۰:۲۵

استاد ابوالفضل رسمی نام آشنای هنر نقاشی در گونئی

گلشن راز:  استاد ابوالفضل رسمی دبیر بازنشسته و فرزند آشنا با هنر از شهر تسوج به عنوان یکی از هنرمندان این حوزه در اوج جوانی خود توانست هنر را به عنوان یک گمشده در شهر به عصر حاضر نشان دهد. وی در کنار تدریس و تعلیم علم، روحیه خلاقانه خود را با رسم تابلوهای خارق العاده به نمایش گذاشته و توانست باب جدیدی را در تاریخ هنر این شهر بگشاید.

به گزارش گلشن راز  استاد ابوالفضل رسمی دبیر بازنشسته و فرزند آشنا با هنر از شهر تسوج به عنوان یکی از هنرمندان این حوزه در اوج جوانی خود توانست هنر را به عنوان یک گمشده در شهر به عصر حاضر نشان دهد. وی در کنار تدریس و تعلیم علم، روحیه خلاقانه خود را با رسم تابلوهای خارق العاده به نمایش گذاشته و توانست باب جدیدی را در تاریخ هنر این شهر بگشاید.

۲۵ اکتبر یا سوم آبان را روز جهانی هنرمند یا هنر نامیده‌اند. هر چند آنطور که مشخص است این روز بیشتر با بزرگداشت نقاش‌ها آمیخته است اما هنر را می‌توان به غیر از نقاشی نیز معنا کرد.

استاد ابوالفضل رسمی دبیر بازنشسته و فرزند آشنا با هنر از شهر تسوج به عنوان یکی از هنرمندان این حوزه در اوج جوانی خود توانست هنر را به عنوان یک گمشده در شهر به عصر حاضر نشان دهد. وی در کنار تدریس و تعلیم علم، روحیه خلاقانه خود را با رسم تابلوهای خارق العاده به نمایش گذاشته و توانست باب جدیدی را در تاریخ هنر این شهر بگشاید.

استاد ابوالفضل رسمی به عنوان یکی از اولین هنرمندان شهرستان شبستر زاده شهر تاریخی و کهن تسوج با آثار خود راهی را برای دست یافتن به دیدگاه واقعی عشق و هنر رقم زد. هنردوستان تسوجی از دیرباز در اقصی نقاط کشور تابلوهای این مرد بزرگ را به یادگار نگه داشته‌اند.

در این بین هنرمندانی چون جناب آقای زلفعلی انتظاری (نقاش)، رستمعلی زارعی (نقاش، خوشنویس)، سرکار خانم الهه رضایی پور( نقاش)، سرکار خانم ساناز علی اصغر زاده (نقاش) و استاد محمد علی خادم (نقاش و خوشنویس) و دیگر عزیزانی که به هنر آشنایی دارند این روز را تبریک عرض می نماییم. باشد که لحظه‌هایتان هنرمندانه باد/ از ظرف خانواده بزرگ کانال بخش طسوج.

دکتر شهروز صبوری فعال رسانه‌ای شهرستان شبستر و مدیر صفحه ایسنتاگرامی شهرستان در این باره نوشته است: استاد ابوالفضل رسمی مردی خوش صحبت و هنرمند به معنای واقعی، در سال‌های 75 تا 78 دبیر هنر و نقاشی ما بود که زیبا نوشتن و زیبا کشیدن و زیبایی دیدن را به دانش آموزان می‌آموخت.

 دکتر صبوری به نقل از استاد رسمی می‌گوید: هیچ‌وقت لنگ کرایه ماشین نمی‌مانم اگر پول نداشته باشم سریع یک نقاشی روی کاشی کشیده و می‌فروشم، می‌گفت کمال الملک (هنرمند نقاش یکی از مشهورترین و پرنفوذترین شخصیت‌های تاریخ هنر معاصر ایران) در فرانسه به رستوران رفته و غذا می‌خورد ولی پول نداشت بلافاصله یک عکس پول روی بشقاب می‌کشد، طوری که گارسون متوجه نمی‌شود که این سکه واقعی نیست و آن عکس اکنون در موزه است، استاد رسمی مردی اهل دل بود، گویی از آسمان آمده و به مادیات زمینی تعلق خاطری نداشت.

در ادامه نوشته است: این استاد هنر نقاشی عشقش قلم‌مو بود، رنگ و البته آموختن هنر به دیگران، سه سال تمام برای ما و سالیان سال برای سایر دانش آموزان زحمت کشید و رسم زندگی را به زبان هنر آموخت که الحق رسمی نیکو بود.

نمونه‌ای از آثار استاد ابوالفضل رسمی

 

انتهای پیام

رضا اخگرپور

 

 

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.