کد مطلب: 3388
یکشنبه ۱۳۹۸/۱۰/۱ - ۱۳:۴۰

نشست هماهنگی و آموزش طرح ملی فهما در شبستر برگزار شد

گلشن راز: نشست هماهنگی و آموزش طرح ملی فهما (پایتخت فرهنگ و هنر مساجد کشور) با حضور مسؤول ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی آذربایجان شرقی در مجتمع فرهنگی و هنری شبستر برگزار شد.

به گزارش گلشن راز  نشست هماهنگی و آموزش طرح ملی فهما (پایتخت فرهنگ و هنر مساجد کشور) با حضور مسؤول ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی آذربایجان شرقی و رابط ستادی استان در رویداد ملی فهما و همچنین جمعی از مدیران مسؤول کانون های مساجد شهرستان در مجتمع فرهنگی و هنری شبستر برگزار شد.

«سالار شفایی» کارشناس مسؤول هماهنگی و پیگیری معاونت فرهنگی و هنری ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور در این نشست اظهار داشت: راه اندازی شبکه ملی کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور و اجرای طرح ملی فهما از مهم‌ترین برنامه های در دست پیگیری ستاد عالی برای ساماندهی و دسترسی به آمار در آینده نزدیک است.

رابط ستادی استان آذربایجان شرقی در رویداد ملی فهما گفت: تمامی کانون های مساجد کشور در قالب طرح ملی فهما و در هشت شاخص و محور اصلی شامل فعالیت قرآن و عترت، توانمدسازی هنری، فضای مجازی، کتاب خوانی و ... مورد ارزیابی و رتبه‌بندی قرار می گیرند.

وی ادامه داد: مدیران سؤول کانون‌های فرهنگی هنری مساجد باید طرح ها و ایده های خود را در قالب مستندات لازم در سامانه اینترنتی بچه های مسجد بارگذاری کرده تا بتوانند در این زمینه با معرفی فعالیت‌های نو و خلاقانه حداکثر امتیازات تعریف شده را کسب کنند و در نهایت از حمایت‌های مادی و معنوی ستاد عالی  برخوردار شوند.

همچنین ابوالفضل الهوردیان، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شبستر در سخنانی از فعالیت 73 کانون فرهنگی هنری در مساجد شهری و روستایی این شهرستان خبر داد و خواستار مشارکت حداکثری کانون‌ها در رویداد ملی فهما شد.

انتهای خبر / خبرنگار : ایلخانی

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار