کد مطلب: 3470
چهارشنبه ۱۳۹۹/۵/۲۲ - ۹:۴۵

انتقاد شدید فرماندار شبستر از اداره صنعت ، معدن و تجارت شهرستان شبستر : 

عدم نظارت و. بازرسی اداره صمت شبستر باعث نارضایتی مردم از افزایش بی رویه قیمت ها در منطقه شده است 

گلشن راز: فرماندارشبستر از تخلفات گسترده در برخی نانوایی های منطقه انتقاد کرد و تاکید کرد: بازرسان اداره صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف و اداره تعزیرات برخورد قانونی با نانوایان متخلف که در اکثر نقاط شهرستان اقدام به فروش غیرقانونی آرد می کنند را در دستور کار قرار دهند.

به گزارش خبرنگار صدا و سیما در شبستر ، فرماندار شهرستان شبستر تامین کالاهای ضروری و کنترل قیمت ها را از وظایف اصلی ستاد تنظیم بازار شهرستان دانست و اظهار داشت: لازم است مصوبات جلسات کارگروه تنظیم بازارتا کسب نتیجه توسط اعضاء با تلاش و جدیت و به دقت پیگیری شود همچنین گشت های مشترک برای مقابله با هر گونه کم فروشی ، گرانفروشی ، تخلفات صنفی و بهداشتی توسط ادارات ذیربط برگزار شود تا در این راستا کیفیت اجناس ، کمیت و کنترل قیمت ها مورد بررسی قرار گیرد .
مستفید افزود : تنظیم بازار یکی از اولویت های اصلی دولت برای ایجاد تعادل در قیمت کالاهاست و با توجه به اینکه در شرایط بد اقتصادی و تحریم های ظالمانه دشمن قرار داریم توجه به این امر باید در دستور کار اعضای ستاد تنظیم بازار در شهرستان قرار گیرد .
وی ادامه داد: جذب و توزيع كالاهاي اساسي و حفظ آرامش بازار و رفاه همشهريان و تشديد بازرسي و نظارت محسوس به منظور جلوگيري از سوء استفاده هاي برخی سودجویان از مهمترین کارهای کارگروه تنظیم بازار می باشد .
فرماندارشبستر از تخلفات گسترده در برخی نانوایی های منطقه انتقاد کرد و تاکید کرد: بازرسان اداره صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف و اداره تعزیرات برخورد قانونی با نانوایان متخلف که در اکثر نقاط شهرستان اقدام به فروش غیرقانونی آرد می کنند را در دستور کار قرار دهند.
وی افزود : بررسی و نظارت مداوم بر فعالیت نانوایی ها ، رعایت نکات بهداشتی ، وزن نان ، قیمت و نهایتاً کیفیت نان مورد توجه قرار گیرد .
وی با اشاره به تعیین تکلیف میزان واقعی آرد مورد نیاز نانوایان شهرستان گفت: برای تحقق این امر مهم باید اعضای کمیته آرد و نان با همکاری اتحادیه نانوایان نیازسنجی‌های مورد نظر را به‌صورت کاملاً دقیق انجام دهند.
فرماندارشبستر با تشریح وضعیت جغرافیایی و ارتباطی و جمعیتی شهرستان بر لزوم حفظ و تقویت سرانه موجود آرد تأکید کرد و خاطرنشان ساخت: مشکلات و کمبودها در بخش توزیع مناسب سهمیه و برخورد با تخلفات و برخی جابجایی‌های خودسرانه واحدها و در عین حال تشویق کاسبان مشتری مدار می‌بایست به‌طور جد در دستور کار اتحادیه و اعضای کمیته قرار گیرد.
حسن مستفید با اشاره به یارانه قابل‌توجه دولت در تأمین آرد، خواستار تشدید نظارت و بازرسی در این حوزه و جلوگیری از عرضه آرد یارانه‌ای در خارج از شبکه نانوایی‌ها شد و گفت: با متخلفان احتمالی در این زمینه برخورد قانونی حداکثری انجام شود.
مستفید بر لزوم بازدید میدانی از بازار تاکید کرد و گفت: اداره صمت ، شبکه بهداشت و درمان ، تعزیرات و همچنین نیروی انتظامی به طور مستمر از بازار بازدید کنند تا مشکلات قابل مشاهده مرتفع گردد.
فرماندار شبستر با تاكيد بر ضرورت نظارت بر کارخانه های شن و ماسه منطقه ، گفت: تلاش براي افزايش قيمت اين كالا با هدف ايجاد التهاب در جامعه، برداشت های غیر مجاز از مسیل ها و اراضی ، عدم دپو تولیدات کارخانه های شن و ماسه ، تخریب خط کشی های جاده توسط ماشین های حمل شن و ماسه از جمله مشکلاتی است که نیاز به بازرسی و برخورد با واحد های متخلف توسط اداره صمت را بیشتر می کند.
حسن مستفید افزود: بخشی ازاین آشفتگی در بازار مربوط به عوامل خارجی و بخش مهمی از ان داخلی بود که موجب افزایش قیمت کالاهای پر مصرف مردم شده و برای مثال قیمت شن و ماسه با وجود تعداد زیاد کارخانه های تولید شن و ماسه منطقه نباید بیشتر از سایر نقاط استان باشد .
فرماندار شبستربه بی توجهی اداره صنعت و معدن استان و شبستر اشاره نمود و در ادامه افزود : اداره صنعت و معدن استان و شبستر به شرایط ایجاد شده در بازار بی خیال است و نظارت بر بازارانجام نمی شود .
مستفید در پایان افزود : در شهرستان شبستر خدمات شایانی توسط نظام جمهوری اسلامی ایران انجام گرفته است و خوشبختانه این شهرستان با وجود داشتن بزرگترین شهرک های صنعتی استان و واحد های تولیدی توسعه و پیشرفت های خوبی صورت گرفته شده است .
انتهای خبر /
ابراهیم ایلخانی خبرنگار صدا و سیما در شهرستان شبستر

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار