کد مطلب: 3473
پنجشنبه ۱۳۹۹/۵/۳۰ - ۸:۱۷

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی:

ضرورت شناسایی و تقویت پتانسیل های فرهنگی و هنری شهرستان شبستر

گلشن راز: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان،شهرستان شبستر را دارای پتانسیل فرهنگی و هنری قابل توجهی دانست و خواستار شناسایی و تقویت این قابلیت‌ها شد.

به گزارش گلشن راز  ، ”محمد محمدپور” در دیدار نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: وحدت رویه در اجرای برنامه های فرهنگی باید مورد توجه باشد تا از تداخل و موازی کاری در نهادهای فرهنگی جلوگیری شود.

وی تصریح کرد: یکی از اهداف مهمی که باید جزو سیاست‌های فرهنگی باشد؛ ایجاد وحدت رویه و هماهنگی فرهنگی میان دستگاه‌های مختلف جمهوری اسلامی است و در واقع سیاست‌های فرهنگی محقق نمی‌شوند مگر آنکه وحدت رویه میان تمام دستگاه‌ها ایجاد شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گفت: عدم وحدت رویه موجب ایجاد خسارت‌هایی در حوزه فرهنگی می‌شود که تبعات آن بسیار است.

وی تاکید کرد: حوزه فرهنگ یک حوزه‌ی تخصصی است و مجلس شورای اسلامی به عنوان مرجع قانون‌گذار باید تمهیدی بیاندیشد تا وحدت رویه در این حوزه ایجاد شود.

محمدپور گفت: تلاش ما بر نهادینه کردن نگرش تخصصی و متوازن به تمام بخش‌ها در حوزه فرهنگ استان و همچنین ارائه‌ی برنامه‌های راهبردی در این حوزه استوار است.

وی همچنین با اشاره به اینکه توجه ویژه به شهرستان ها از برنامه های راهبردی این اداره کل محسوب می‌شود،‌ استعدادیابی و تلاش برای ایجاد فضای لازم برای فعالیت اصحاب فرهنگ و هنر را جزو برنامه های کاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برشمرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی اظهار کرد: نگاه فرهنگی در برنامه‌های توسعه‌ای منجر به توسعه‌ پایدار کشور در تمام حوزه ها خواهد شد.

وی شهرستان شبستر را دارای پتانسیل فرهنگی و هنری قابل توجهی دانست و خواستار شناسایی و تقویت این قابلیت‌ها شد.

در این نشست همچنین جعفر راستی نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی فرهنگ را مهمترین دغدغه مقام معظم رهبری و مسئولین کشور عنوان کرد و گفت: فرهنگ اساس و پایه‌ی توسعه در جامعه محسوب می‌شود و تقویت بخش فرهنگ، تقویت سایر بخش‌ها را نیز در پی دارد.

تقویت زیرساخت های فرهنگی در شهرستان شبستر و حمایت از اجرای طرحهایی چون ایجاد گذر فرهنگ و هنر از اهم موارد مورد بحث و بررسی در این نشست بود

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار