کد مطلب: 3505
دوشنبه ۱۳۹۹/۸/۱۹ - ۸:۵۸

شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان شرقی:

برق امید شامل خانه باغ‌ها نمی‌شود / بیش از 39 خدمت غیرحضوری توسط شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان‌شرقی ارائه می شود

گلشن راز: فرج نیا : ارایه خدمات غیرحضوری، بخش دیگری از طرح تحول دیجیتال است که  برای سلامت مردم به خصوص در ایام کرونا پیش بینی شده و بر اساس این طرح از ۱۰۰ خدمت شرکت توزیع برق آذربایجان شرقی ۳۹ خدمت به صورت غیرحضوری ارایه می شود.

به گزارش گلشن راز  ، اکبر فرج نیا، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان شرقی در نشست خبری در خصوص پویش سراسری برق امید و معرفی اپلیکیشن برق من گفت: در مصرف انرژی برخی از مشترکین جامعه بد مصرف هستند و در مقابل تذکر و امر به معروف ، جواب " پولش را میدهیم" را بشنویم  که این جواب در مقابل جامعه درست نیست.

 

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان آذربایجان شرقی گفت: طبق آخرین گزارش سازمان بین المللی انرژی در سال ۲۰۱۸ هفتاد میلیارد دلار یارانه انرژی پرداخت شده ، که این مقدار ۱۵ درصد تولید ناخالص ملی است. و کشور های عربستان ۴۴ میلیارد و چین ۳۳ میلیارد دلار در این حوزه پرداختی داشته‌اند.

 

فرج نیا مدیرعامل شرکت توزیع برق استان گفت : از کل مشترکان برق خانگی آذربایجان شرقی 54 درصد خوش مصرف و ۲۴ درصد کم مصرف اند و هدف نهایی اجرای طرح سراسری برق امید کاهش ۱۰ تا ۱۵درصدی مصرف کل برق در استان است.

 

وی افزود : ارایه خدمات غیرحضوری، بخش دیگری از طرح تحول دیجیتال است که  برای سلامت مردم به خصوص در ایام کرونا پیش بینی شده و بر اساس این طرح از ۱۰۰ خدمت شرکت توزیع برق آذربایجان شرقی ۳۹ خدمت به صورت غیرحضوری ارایه می شود.

 

اکبر فرج نیا  با اشاره به اینکه ۲ روستای آذربایجان شرقی از نیروگاه خورشیدی تامین برق می شوند و توسعه این رویکرد برای ما در اولویت خواهد بود، اضافه کرد: ایران ۲ برابر متوسط جهانی مصرف انرژی داشته و از این حیث مقام اول جهان را دارد و شاه کلید و هدف اصلی طرح برق امید کاهش مصرف انرژی با اصلاح الگوی مصرف است

 

وی تاکید داشت: موظف هستیم تمام راهکار‌ها و آموزش‌ها را در حیطه کاهش مصرف انرژی و مصرف بهینه ارائه دهیم.

 

فرجی به پاداش مشترکین اشاره کرد و گفت: هر اشتراک خانگی در ۴ ماه گرم سال ( خرداد تا شهریور)زیر ۱۰۰ کیلووات و در سایر ماه ها زیر ۸۰ کیلو وات مصرف کند، معادل برق مصرفی اش پاداش خواهد گرفت.

 

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان، اضافه کرد: ۲۸ خدمت مصرف خانگی و ۱۱ خدمت بهره‌برداری از طریق خدمات غیرحضوری ارائه می‌شود.

 

وی یادآور شد: اپلیکیشن "برق من" را می‌توان از کافه بازار یا سایت www.eaedc.ir و www.tavanir.org.ir  تهیه کرد.

 

فرج‌نیا در پاسخ به سؤالی مبنی‌بر بر این‌که جابه‌جایی تیرهای برق بر  عهده کدام یک از دستگاه‌هاست؟ اظهار داشت : هرگونه تغییر در معابر عمومی در شهرها و دهیاری‌ها صورت گیرد و نیاز به جابه‌جایی تیرهای برق باشد طبق قانون جابه‌جایی تیرها وظیفه شهرداری‌ها و دهیاری‌هاست، اما برای مشارکت شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان‌شرقی نیز ۵۰ درصد هزینه‌ها را تأمین می‌کند.

 

مدیرعامل توزیع نیروی برق استان آذربایجان شرقی در رابطه با سوالی مبنی بر تامین برق خانه باغ های خارج از تبریز اظهار داشت؛ طبق قانون، ملزم به تامین برق ساخت و ساز های قبل از برج ۳ سال ۹۶ هستیم.

فرج نیا درادامه اظهار داشت: در طول سال ۹۹ پنج هزار و ۲۵۰ ماینر کشف و به پرونده آنها به دستگاه قضایی معرفی شده است.

او با تاکید بر این‌که خانه باغ‌ها جزو مشترکانی با سایر مصارف هستندافزود: برق امید شامل خانه باغ‌ها نمی‌شود و کسانی هم که به طور دائم در خانه باغ مستقر هستند، باید طی مکاتبه‌ای به ما اعلام کنند تا بررسی‌های لازم در این راستا انجام شود.

 

انتهای خبر /

خبرنگار  : ابراهیم ایلخانی خبرنگار شهرستان شبستر

 

 

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار