کد مطلب: 3532
چهارشنبه ۱۴۰۰/۵/۶ - ۱۱:۱۶

کارگاه آموزشی اعضای ششمین دوره شوراهای اسلامی شهرهای 11 گانه شهرستان شبستر

گلشن راز: کارگاه آموزشی اعضای ششمین دوره شوراهای اسلامی شهرهای 11 گانه شهرستان شبستر با حضور منصور طالب پور مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجانشرقی در شبستر برگزار شد. 

به گزارش گلشن راز  ، طالب پور مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی در این کارگاه آموزشی ضمن تبریک انتخابات اعضای ششمین دوره شورای اسلامی شهرهای شهرستان شبستر اظهار داشت :امروز فصل رقابت در انتخابات تمام شده و فصل رفاقت ، تعامل و همدلی برای مدیریت شهری و تامین منافع عموم مردم فرا رسیده است.

وی افزود : شوراها مهمترین و موثرترین نهاد و گروه های محلی هستند که می توانند در تصمیم سازی ها و تصمیم گیری های جامعه نقش داشته باشند و ریل گذاری برای امور توسعه ای در همه زمینه های فرهنگی،اجتماعی،آموزشی و بهداشتی و... توسط شوراها انجام می شود.

مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی گفت : شوراها به عنوان عنصر سیاستگذار و تصمیم ساز در سطح محلی و در کنار دولت محسوب می‌شود که از طریق انتخابات توسط مردم تشکیل می گردد و به نوعی پل ارتباطی بین مردم و مسئولین هستند.

طالب پور افزود : حل مشکلات شهری در گرو هم جهت شدن اعضای شوراهاست که از طریق تعامل بین شورا و همگرایی با ادارات ، نخبگان محلی و سایر دستگاه‌های اجرایی امکان پذیر است.

طالب پور ضمن تاکید بر مطالعه قوانین و مقررات توسط اعضای شوراهای اسلامی اظهار داشت؛ الحمدالله عموم شوراهای شهرستان شبستر از تحصیلات خوبی برخوردارند که یقینا در توسعه و خدمت گذاری به مردم تاثیر گذار خواهد بود.

منصور طالب پور ضمن تاکید بر انجام وظایف 34 گانه شوراهای شهرها تصریح کرد : اولین و مهمترین وظیفه شوراها انتخاب شهردار است که باید شوراها با بررسی دقیق و نگاه تخصصی و فنی این انتخاب را انجام دهند ، زیرا عملکرد شهردار با شورا گره خورده و شهردار مجری مصوبات شورا می باشد.

وی ابراز امیدوارم کرد :  در تصمیم گیری ها اخلاق را هیچ وقت فدای هوای نفس نکنید و با عهدی که با مردم بسته اید، وفادار بمانید و تصمیمات منطقی و علمی در شهر گرفته شود تا مردمی که شما را انتخاب کرده اند هرگز پشیمان نشوند.

مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی هدف از برگزاری این کارگاه آموزشی را آشنا کردن اعضای شوراهای جدید با قوانین و مقررات، شرح وظایف، اختیارات و انتظارات و همچنین معرفی منابع مناسب برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مدیریت شهری برشمرد. 

در این جلسه آموزشی موضوعات و مباحث مهم و عمده در حوزه های مالی و بودجه، عوارض و بهای خدمات، منابع انسانی، خدمات شهری و قوانین و مقررات مربوط به شوراها توسط کارشناسان دفتر به صورت تخصصی تشریح گردید.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار