کد مطلب: 1891
چهارشنبه ۱۳۹۴/۹/۴ - ۲۰:۶

دکتر جبارزاده استاندار آذربایجان شرقی :

احیاء خانه پدری مقام معظم رهبری به عنوان نماد شهر ولایت در شهر خامنه الزامی است

دکتر جبارزاده استاندار آذربایجان شرقی گفت: انشاءالله به دنبال آن خواهیم بود که تمامی نواقص و مشکلات شهر خامنه را یک به یک مرتفع سازیم .

به گزارش گلشن راز به نقل از روابط عمومی شهرداری  خامنه, دکتر جبارزاده استاندار آذربایجان شرقی ، مهندس پور مهدی معاون عمرانی استاندار ، محمدزاده معاون اقتصادی استاندار ، کاشانی فرماندار شهرستان شبستر به همراه  حجت الاسلام و المسلمین محمدزاده امام جمعه شبستر و دکتر علیلو نماینده مردم شبستر و دیگر مدیران استانی و شهرستانی که برای شرکت در جلسه شورای برنامه ریزی استان به شبستر سفر کرده بودند بعد از جلسه در شهر خامنه حضور یافتند و در  جلسه ای جهت طرح مشکلات این شهر برگزار گردید شرکت داشتند .

در ابتدای این جلسه شریفی شهردار خامنه ضمن خیرمقدم و تقدیر و تشکر از کلیه میهمانان بالاخص استاندار محترم و هیأت همراه به معرفی کلی از شهر خامنه و آثار تاریخی و مناطق گردشگری شهر پرداخته و مشکلات و نواقص موجود در شهر من جمله لزوم ثبت ملی و بازسازی خانه شیخ محمد خیابانی و تمایل شهرداری برای ایجاد موزه مشروطه در این مکان ،  معضل بیکاری و تعطیلی کارخانه نساجی و طرح  های شهرداری جهت ایجاد شهرک صنفی به منظور اشتغال زایی ، لزوم بازسازی و احیاء خانه پدری مقام معظم رهبری و همچنین نیاز به همکاری تمامی دستگاهها جهت اجرای این امر مهم اشاره داشتند . شریفی شهردار خامنه از دستور ویژه شخص آقای استاندار در جلسه شورای برنامه ریزی استان به تمامی مدیران جهت پیگیری دقیق و جدی مشکلات شهر ولایت مراتب قدردانی و تقدیر و تشکر خود را از طرف مردم ولایی و با فرهنگ شهر خامنه و اعضای شورای اسلامی اعلام داشته و افزود :مطالعه جهت بازسازی خانه شیخ محمد خیابانی ، موافقت با تغییر کاربری پرونده درخواستی شهرداری جهت احداث کارگاههای کوچک و شهرک صنفی توسط بخش خصوصی ، لزوم واگذاری اراضی ملی واقع در حریم شهر خامنه جهت اشتغال زایی و فعالیت های صنعتی و کشاورزی مردم و شهرداری ، اجرای همزمان تقاطع و میدان ولایت در ورودی شهر و مسیر شبستر تسوج و همزمان با اجرای آن جهت کاهش و جلوگیری از تلفات و حوادث رانندگی و… اشاره داشته و از توجه ویژه تمامی مدیران و اهتمام آنان و عنایات آقای دکتر جبارزاده مجددا قدردانی نمودند.

در ادامه دکتر جبارزاده استاندار آذربایجان شرقی ، ضمن تقدیر و تشکر از میزبانی شهرداری و توضیحات شهردار خامنه ، افزود : انشاءالله به دنبال آن خواهیم بود که تمامی نواقص و مشکلات شهر خامنه را یک به یک مرتفع سازیم . ایشان بازسازی و احیاء خانه پدری مقام معظم رهبری را  بسیار ضروری تر و ارجح بر دیگر مشکلات و نواقص شهر دانسته و افزود : بازسازی و احیاء این منزل در شهر خامنه به عنوان زادگاه پدری مقام معظم رهبری لازم است چرا که هر گردشگری که نام خامنه را می شنود و خامنه را به عنوان مقصد خویش انتخاب می نماید ، حتما به دنبال بازدید از یک مکان و یک خانه یا یادگاری از ولایت در شهر خامنه خواهد بود . وی با تقدیر از ارائه این طرح از سوی شهرداری افزود : حتما مساعدت لازم را جهت بازسازی خانه قدیمی پدری مقام معظم رهبری متناسب با آثار موجود و دیده ها و شنیده های اهالی شهر از بافت فیزیکی آن بنا ، ارائه خواهیم نمود . ایشان از جناب مهندس پورمهدی معاون عمرانی و مدیران کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری و فرهنگ و ارشاد اسلامی خواستند که به جد پیگیر مطالعه و تصویب اعتبار ویژه جهت احیاء آن به عنوان مهمترین میراث فرهنگی آذربایجان باشند .

استاندار آذربایجان شرقی در ادامه افزود : بازسازی بنای مذکور ، سبب جذب گردشگر داخلی و حتی خارجی به شهر خامنه می گردد ، که به خودی خود می تواند در رونق و شکوفایی شهر نقش مهمی ایفا نموده و با حل این مشکل ، سایر مشکلات شهر نیز با پیگیری های همکاران مرتفع خواهد گردید .

مهندس پور مهدی نیز در حاشیه این جلسه جهت تأمین منابع مالی و اعتبارات مورد نیاز به منظور رفع نواقص و مشکلات موجود در شهر ، قول مساعدت دادند .

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار