کد مطلب: 2197
جمعه ۱۳۹۵/۲/۱۷ - ۱۸:۴۷

حجه الاسلام بجانی امام جمعه تسوج گفت :

امروز در ایران اسلامی ولی فقیه زمان سپر تمام هجمه ها و بلا هاست

امام جمعه تسوج گفت : الان که کشور ما در معرض تلاطم و طوفان است و از هر طرف دشمن هجمه های فرهنگی و اقتصادی و سیاسی وارد می کند ولی فقیه زمان سپر تمام هجمه ها و بلا هاست.

حجة الاسلام و المسلمین بجانی امام جمعه بخش تسوج با اشاره به قرار گرفتن در آخرین جمعه ماه مبارک رجب گفت: امیدواریم در ایام گذشته از این ماه جزء بخشیده شدگان باشیم و بقیه ماه و ایام و ماه های شعبان و رمضان را غنیمت بدانیم.

امام جمعه تسوج افزود : این ایام، ایام تذکیه و تربیت نفس و ایام رسیدن به خداوند متعال است در مورد ماه شعبان حضرت امام زین العابدین (ع) در صلوات شعبانیه که مستحب است عند الزوال خوانده شود می فرمایند: شعبان الذی خففته منک بالرحمته و الرضوان خداوندا ماه شعبان ماهیست که از سوی تو به رحمت و رضوان پیچیده شده که اعیاد شعبانیه از شعبه های رحمت الهی ایست که باید با تاسی از این بزرگواران به اصلاح و تربیت نفس بپردازیم تا با پاکی وارد ماه مهمانی خداوند شویم.

حجه الاسلام بجانی با اشاره به اهمیت تزکیه و تربیت نفس در آیات و روایات خاطر نشان کرد: خداوند متعال در آیه 105 سوره مائده می فرمایند: ای کسانی که ایمان آوردید بر شما واجب است که مراقب نفس خود باشید و نفس خود را تربیت کنید. اگر درست تربیت شوید نگران نباشید گمراهان نمی توانند به شما ضرر برسانند یعنی اگر انسان درست هدایت شود نفس خود را تربیت کند نگران نباشد اگر همه گمراه کنندگان جمع شوند نمی توانند به تو ضرر برسانند. اینکه می بینیم جوانهای ما در اثر تبلیغات دشمنان گمراه می شوند به خاطر این است که هدایت و تربیت اسلامی و دینی صورت نگرفته است. یه خاطر اینکه مودب به آداب اسلامی نشده ایم. چون نفس قوی نشده چه بسا در مقابل تبلیغات دشمنان تسلیم می شود.

تربیت دینی و اسلام هم در سایه عمل صالحح است. در آیه 67 سوره قصص می فرمایند:اما هرکس توبه کند و ایمان آورد و عمل صالح انجام دهد امید است که از اهل فلاح و رستگاری و خوشبختی شود.

همه ما نیازمند عمل صالح هستیم حضرت سلیمان با آن عظمت که پیامبر خدا بود، غرق در نعمت الهی بود از الطاف خاص الهی بود با این حال احساس نیاز می کند و از خداوند تقاضای عمل صالح می کند و (ان اعمل صالحا و اعمل صالحا ترضاه) خدایا توفیق ده عمل صالحی که تو از آن راضی باشی انجام دهم. و بالاتر از آن دعا می کند ( و ادخلنی برحمتک فی عبادک الصالحین) مرا به رحمت خویش در صف بندگان صالح قرار بده.

وی ادامه داد: اینها افراد صالح و اصلاح طلب هستند چون در کار خود، غیر خدا را شریک قرار نمی دهند. نه اینکه برای جلب توجه دیگران، برای جو سازی حرف بزنند که متاسفانه در جامعه ما این گونه شده است. و این سوء استفاده منشا ترویج فساد اخلاقی، انحرافات فکری و اعتقادی، منشا تهدید امنیت داخلی و امنیت ملی شده، و باعث جرات دادن به دشمن شده که اقتدار نظام و اسلام تضعیف کند، مقدسات را زیر سوال ببرد. پس واژه صالح، عمل صالح و عبد صالح و اصلاح طلب آن قدر دقیق است که هرگز کسی که تربیت دینی نیافته است نمی توانند آن را ادّعا کند.

امام جمعه تسوج در خطبه دوم با اشاره به هدف مشترک همه انبیاء و اولیاء و اوصیاء الهی در تشکیل حکومت الهی گفت: اینها درصدد بودند که در آن حکومت فقط اوامر و نواحی خداوند اجراء شود، همه آن ها به دنبال این بودند که بشر آزاد باشد با عدالت زندگی کند بندگی غیر خدا را نکند. از جهالت و نادانی نجات پیدا کنند در مقابل شیاطین و دشمنان انبیاء به دنبال این بودن که با حکومت های باطل بشریت را در جهل و تاریکی و اسارت نگه دارند تا بتوانند در جهت منافع خود از آن ها بهره ببرنند خداوند پیامبران را تربیت کرد، بعد از آن که به کمال رسیدن امر دین امت را به آنه سپرد تا بندگانش را مدیریت کنند و آنها را اداره کنند تا جامعه بشریت به سمت خدا حرکت کنند.

حجه الاسلام بجانی خاطر نشان کرد: پیامبران، اولیائ و اوصیاء امر خدا را در بین مردم اجرا می کردند یعنی از خود شان درخواست ندارند. چون اگر خواست خود را از مردم بخواهند این می شود دیکتاتوری. یعنی حکومت که مختص خداست خداوند آن را به پیامبرش تفویض کرده و بعد از پیامبر به امام معصوم و بعد از امام معصوم بر طبق آیات و روابات به ولی فقیه رسید است. در اینجا خواست ولی فقیه و امام و پیامبر و خدا یکی است.

آمدن پیامبر از جانب خدا و ایجاد حکومت الهی برای رفع جاهلیت است پس هر زمان که جاهلیت و سلطه باشد باید حکومت الهی هم باشد. این یک مسئله کلامی و اعتقادی و جزء ضروریات دین است و منکر ضروریات دین مرتد است.

بجانی افزود: اما اگر ولی فقیه را در حد رئیس یک حزب بدانیم یا در حد یک ریش سفید برای کشور بدانیم، می گوییم ما شما را قبول داریم، احترام می گذاریم،  دو زانو جلوی تو می نشینیم، می گوییم رهبر ما هستی ولی ما هم صاحب نظریم، می گوییم در جاهایی قبول داریم و در جاهایی قبول نداریم، این خلاف روایت امام صادق (ع) است که فرمودند رد کنند جانشین ما رد کننده ماست و رد کننده ما رد کنند خداست.

 الان که کشور ما در معرض تلاطم و طوفان است و از هر طرف دشمن هجمه های فرهنگی و اقتصادی و سیاسی وارد می کند ولی فقیه زمان سپر تمام هجمه ها و بلا هاست. مکررر دیده ایم که یک سخنرانی رهبری همه آن ها را نقش بر آب کرده است. حال اگر یک عده به دشمن در جهت تضعیف ولی فقیه چراغ سبز نشان دهند این خیانت روشن و واضحی است همچنان که امام معصوم امان اهل زمین است و اگر امام معصوم نباشد زمین اهل خود را می بلعد ولی فقیه هم الان امان کشور ماست و ولی فقیه است که در مقابل نفوذ و تهاجمات فرهنگی، اقتصادی و سیاسی می ایستد اگر نباشد نفوذ دشمن قطعی است.

حجه الاسلام بجانی افزود: اینکه مقام معظم رهبری می فرمایند این همه اسرار بر ترویج زبان انگیلیسی در کشور ماکار ناسالم است، به خاطر این است که یکی ار راههای نفوذ یک فرهنگ در یک کشور زبان است . الببته به این معنا نیست زبان انگلیسی تدریس نشود بلکه این همه اسرار بر ترویج آن صحیح نیست .

حال اگر کسی بیاید و این کلام را رد کند در واقع موقعیت خود را رد می کند به دنبال ایجاد تفرقه در جامعه است، به دنبال دو قطبی کردن جامعه است تا بر اشکالات خودش سر پوش گذاشته شود. مخالفت با امر ولی فقیه مخالفت با یک فتوا نیست بلکه مخالفت با امر الهی است. اطاعت از امر ولی فقیه به خاطر خود ماست اگر همه مردم به حرف خدا باشند نفعی به حال خدا ندارد و اگر هم همه گناهکار باشند فرقی ندارد پس این ضربه به مردم است.

انتهای خبر /

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار