چهارشنبه ۱۴۰۰/۶/۳۱ - ۱۳:۱
کد مطلب: 2678
دوشنبه ۱۳۹۷/۲/۱۷ - ۱۱:۲۷

بیانیه حوزه علمیه امام خمینی(ره)شبستر در خصوص برگزاری کنسرت

گلشن راز: حوزه علمیه امام خمینی(ره) شبستر بیانیه ای درخصوص برگزاری کنسرت صادر کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی گلشن راز ،حوزه علمیه امام خمینی(ره) شبستر بیانیه ای به شرح ذیل صادر کرده است

بسم الله الرحمن الرحیم

روزگاری شهر ما ویران نبود                        دین فروشی اینقدر ارزان نبود

شنیده می شود در راستای اجرای سند ذلت بار و نکبت آور ۲۰۳۰ تدبیر به اوج خود رسیده ، گویا عده ای صاحب منصب ، دانسته و نداسته با شیاطین هم قسم شده اند و تمام همّ و غم و عِدّه و عُدّه خود را به میدان آورده اند تا به تدریج و با شیب ملایم نسخه هلاک کننده و میکروب دار بدخواهان و دشمنان انقلاب اسلامی که برای استحاله و نابودی انقلاب فخرآفرین و عزتبخش اسلامیمان پیچیده شده را اجرا کنند

از طرفی در شهرستان شبستر نیز عده ای از آن صاحب منصبان برای اینکه از قافله منظور عقب نمانند همراه و هم گام ، فکر و ذکرشان را در این راستا مصرف نموده و برای دلخوشی اربابان خود همتشان را دو چندان نموده اند.

به همین خاطر نکاتی چند یادآور می گردد

  1. اجرای موسیقی در شعبان المعظم آن هم به اسم امام زمان ارواحنا فداه و با صرف هزینه های گزاف جهت ترویج فرهنگ ابتذال و رونق موسیقی در جامعه اسلامی شرعا حرام و اگر به دست مسئولان نظام باشد بالاترین حرمت شرعی را دارد. فتاوای مراجع عظام تقلید خصوصا فتوای صریح مرجع عظیم الشأن عالم اسلام حضرت امام خامنه ای گواه بر این مدعاست.
  2. یک بار دیگربه خانم نماینده یادآور می گردد با حرمت شکنی و تقدّس زدایی و رسمیت دادن عملی به مفاد سند ۲۰۳۰ رَه به جایی نخواهد برد به ایشان اخطار می دهیم بیش از این با احساسات مذهبی و غیرت دینی مردم بازی نکنند.
  3. مسئولین عزیز خصوصا فرماندار محترم توجه داشته باشند گرفتاری و افسردگی مردم با اجرای کنسرت بر طرف نمی گردد . فساد اداری ، گرانی بیش از حد ، بیکاری جوانان ، ورشکستگی بازار و کسبه ، شیوع فقرو فاصله طبقاتی و از بین رفتن و زمین گیر شدن کشاورزان و صدها مورد دیگر از این موارد غصه دار که حاصل سوء تدبیر و بی لیاقتی برخی از مسئولین است ، افسردگی مردم از اینهاست چرا باید با موسیقی و امثال این برنامه ها سر مردم را مشغول کرد تا زمینه فکر و فرصت سوال و مطالبه حقّشان از بین برود. جناب آقای فرماندار تو را به حرمت شهدایی که خود شاهد به خون غلطیدن آنها بودید آیا می ارزد نظام و انقلابی که حاصل خون شهداست این چنین وجه المصالحه قرار گیرد .

آیا این صحیح است در این نظام الهی برخی مسئولین نظام به جای اینکه وقت و همتشان را صرف رفع مشکلات نفس گیر مردم بکنند ، صرف اجرای کنسرت کذایی بکنند . مگر نه این است که آنچه از شهدا مانده وصیت به حفظ اسلام و انقلاب وحمایت و تبیعت از رهبر و خدمت به اسلام و مسلمین است . آقای محترم افسردگی مردم از پایبندی به اسلام و انقلاب و ولایت نیست ، از گریه و عزاداری به اهل بیت پیامبر (علیهم صلوات الله) نیست ، از این است که نماینده و فرماندار و … وقت  و امکاناتی که به امانت در اختیار دارند برای یک امر حرام و خلاف مصلحت اسلام و انقلاب هزینه کنند . بترسید از بازخواست شهداء در روز قیامت . و بدانید فرزندان انقلاب نمرده اند کاری نکنید که صبر انقلابی جوانان و پیران اعم از زن و مرد فهیم و آگاه بسر آید.

النهایه: از ائمه محترم جمعه شهرهای شبستر ، تسوج ، صوفیان در خصوص موضع گیری بموقع و آگاهانه در مقابل ترویج فرهنگ مبتذل غربی در قالب اجرای کنسرت ، تشکرو قدر دانی نموده و اعلان می کنیم که علماء و طلاب و بسیجیان و در یک کلمه امت حزب الله از شما حمایت کرده و جهت هرگونه اقدام مناسب برای جلوگیری از تخلف مسئولین و هنجارشکنی عدّه ای معلوم الحال با شما همراه و همسنگریم.

 

حوزه علمیه امام خمینی رحمه الله علیه شبستر

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار