کد مطلب: 2696
چهارشنبه ۱۳۹۷/۳/۳۰ - ۸:۱۰

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی:

تلگرام موجب کاهش فعالیت بدنی در جوانان شده است

گلشن راز: نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی، گفت: وجود تلگرام و استفاده از اینترنت این روزها موجب شده که فعالیت بدنی به شدت کاهش یابد و این موضوع برای دانش‌آموزان به ویژه دختران که در آینده مادران و آینده‌سازان کشور هستند بسیار خطرناک است.

به گزارش گلشن راز  ،به نقل از دفتر ارتباطات مردمی نماینده مردم شبستر در مجلس، معصومه آقاپور با انتقاد از بی‌توجهی به ورزش و فعالیت‌های بدنی در مدارس، اظهار داشت: متاسفانه دانش‌آموزان به ویژه دختران برای انجام فعالیت‌های بدنی در مدارس با محدودیت رو به رو هستند؛ این محدودیت در شهرهای بزرگ مربوط به محدودیت فضا است و در شهرهای کوچک نیز مدارس با کمبود امکانات و تجهیزات روبه‌رو هستند.

وی افزود: وجود تلگرام و استفاده از اینترنت این روزها باعث شده که فعالیت بدنی به شدت کاهش یابد و این موضوع برای دانش‌آموزان به ویژه دختران که در آینده مادران و آینده‌سازان کشور هستند بسیار خطرناک است.

آقاپور بیان کرد: امروزه با روش‌های سنتی نمی‌توان جوانان، نوجوانان و کودکان را به فعالیت‌های ورزشی ترغیب کرد؛ ورزش یک آیتم درسی نیست بلکه باید به عنوان ضرورت به آن توجه کرد؛ تا معلمان به ورزش و تحرک بدنی اعتقادی نداشته باشند نمی‌توانند دانش‌آموزان را به سمت ورزش جذب کنند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه انجام فعالیت‌های ورزشی توسط دختران یکی از الزامات است، ادامه داد: برای ترغیب دختران به انجام فعالیت‌های بدنی تمام دستگاه‌ها باید با یکدیگر همکاری کنند؛ در صورتی که سازمان صداوسیما الگوهای ورزشی را به دانش‌آموزان به ویژه دختران نشان دهد این قشر انگیزه لازم برای فعالیت‌های ورزشی و موفقیت در این حوزه را به دست می‌آورند.

آقاپور با بیان اینکه چگونه با ایجاد محدودیت، دختران برای ورزش انگیزه پیدا می‌کنند، خاطرنشان کرد: نمایش مدال‌آوران و قهرمانان زن در رسانه ملی الگوی مناسبی برای دختران کوچک است تا در آینده به فعالیت‌های بدنی و... تشویق شوند؛ وجود امکانات مناسب و معلمان متخصص در مدارس نیز لازمه گسترش ورزش در مدارس است در این صورت دانش آموزان برای ورزش اشتیاق لازم راپیدا می‌کنند.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.