کد مطلب: 2701
چهارشنبه ۱۳۹۷/۳/۳۰ - ۸:۳۵

رئیس دادگستری شهرستان شبستر خبر داد :

آزادی ۲۰ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد شبستر

گلشن راز: ئیس دادگستری شهرستان شبستر خبر داد: با مشارکت خیرین و ستاد دیه به زودی ۲۰ نفر از زندانیان جرائم غیرعمدی شبستر آزاد می‌شوند.

به گزارش گلشن راز  ،حسین فتاحی در گفت‌و‌گو با خبرنگاران، با تقدیر  از حضور و مشارکت خیرین این شهرستان در جشن گلریزان اظهار داشت: در مراسم جشن گلریزان شبستر بالغ بر ۱۴۵ میلیون تومان از سوی خیرین برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمدی کمک شد.

وی افزود: به دنبال این کمک‌ها دو نفر از زندانیان آزاد شده و پیش بینی می‌شود با کمک‌های ستاد دیه استان و همچنین کمک‌های خیرین شهرستان به زودی حدود ۲۰ نفر از ۳۱ زندانی آزاد شده و به آغوش خانواده برگردند.

رئیس دادگستری شهرستان شبستر در ادامه ابراز کرد: در طول سال گذشته با کمک بلاعوض خیران به میزان یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال و تسهیلات اعطایی از طرف ستاد دیه به میزان یک میلیارد و یکصد و پنجاه میلیون ریال تعداد ۱۵ نفر از زندانیان جرائم غیر عمدی شهرستان آزاد و به آغوش گرم خانواده خود بازگشتند

فتاحی با تقدیر از همراهی رسانه‌های شهرستان در بحث جشن گلریزان افزود:رسانه‌ها نقش بسزایی در چنین مسائلی داشته و تأثیر بسیاری دارند. جشن گلریزان سنت الهی و انسانی است که به واسطه آن بسیاری از زندانیان جرائم غیر عمد به دل خانواده‌های خود بر می‌گردند.

وی با بیان اینکه بحث کمک به آزادی  زندانیان غیر عمدی تداوم دارد عنوان کرد: خیرین محترم برای آزادی زندانیان غیرعمد می‌توانند وجوهات نقدی خود را به شماره حساب ۰۱۰۸۷۶۴۷۵۰۰۰۵ بانک ملی بنام ستاد دیه شبستر واریز ورسید آن را به دادگستری تحویل نمایند.

رئیس دادگستری شهرستان شبستر تصریح کرد: ماندن افرادی که به واسطه جرائم غیرعمد در زندان به سر می‌برند اثرات تخریبی بسیاری بر روی این افراد و خانواده‌های آنها دارد که غیر قابل جبران است. زندانیان جرائم غیر عمد اکثراً با رقم‌های پایین هستند و با همت خیرین می‌توان اکثر این زندانیان را آزاد کرد.

فتاحی در پایان ضمن دعوت از خیرین دیگرشهرستان برای مشارکت در این طرح گفت: در آستانه اتمام ماه مبارک رمضان قرار داریم، این ماه فرصت مغتنمی برای اجرای این سنت خداپسندانه است و اجرای گلریزان به عنوان جشنی که آبروی دیگران را می‌خرد قطعاً تأثیر روحی مضاعفی بر افراد خیر خواهد داشت.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.