کد مطلب: 2720
دوشنبه ۱۳۹۷/۲/۳۱ - ۱۲:۲۷

فرماندار شبستر:

با توجه به تراکم بالای جمعیت روستایی در شهرستان، نیازمند بازنگری طرح هادی هستیم

گلشن راز: حسن مستفید در جلسه کارگروه توسعه روستایی و عشایری گفت: شهرستان شبستر پتانسیل بالایی در جذب اعتبار عمرانی و اشتغال زایی دارد و در صورت عدم توان جذب سرمایه از سوی سایر شهرستانها آماده جذب اعتبار آنها هستیم.

به گزارش گلشن راز  ، حسن مستفید در جلسه کارگروه توسعه روستایی و عشایری گفت: شهرستان شبستر پتانسیل بالایی در جذب اعتبار عمرانی و اشتغال زایی دارد و در صورت عدم توان جذب سرمایه از سوی سایر شهرستانها آماده جذب اعتبار آنها هستیم. از سوی دیگر با عنایت به تراکم بالای جمعیت روستایی در شهرستان، نیازمند بازنگری طرح هادی می باشیم.
فرماندار شهرستان شبستر با اشاره به مشکل موجود در تامین آب شرب رودقات افزود: در صورت حل این مشکل و اتمام پروژه های فوق در تامین آب شرب شهرستان از متوسط استانی فراتر رفته و بیش از ۹۵ درصد از آب شرب بهداشتی روستایی بهره مند خواهیم شد.
مهندی صمدنژاد، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان با اشاره به مشکل آب شرب در سراسر دنیا بیان داشت: کشور ما هم از این امر مستثنی نیست و در شهرستان شبستر با توجه به وضعیت جغرافیایی این مشکل نمود بیشتری دارد که البته با مدیریت مناسب صورت گرفته مشکل حادی بوجود نیامده و پروژه مربوط به منطقه رودقات باید از نظر اجتماعی حل مشکل شود.
وی با بیان اینکه ۳۵ درصد شبکه آبرسانی در سطح استان قدیمی بوده و پوسیده شده است افزود: شبکه لوله کشی تعداد ۷ روستا در شهرستان شبستر در سال ۹۵ و ۹۶ تعویض شده اند و مابقی نیز در دستورکار هستند. مشارکت مردم در حل مشکلات آب شرب شهرستان قابل تقدیر است.
مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری نیز که مهمان این جلسه بود گفت: تعداد ۲۵ طرح شهرستان شبستر در کمیته فنی استان مصوب شده است که بیش از سهمیه شهرستان بوده و لذا احتمال تصویب طرح جدید تا اتمام این پروژه ها در این شهرستان ضعیف به نظر می رسد مگر اینکه شهرستانی دیگر قادر به جذب سرمایه نباشد و این سرمایه توسط شهرستان شبستر جذب گردد.
کرمی افزود: به موضوع صنعت به چشم یک موجود زنده نگاه کنیم که نقطه تولد و افول دارد و بعد از سپری کردن بازه زمانی خاصی باید تغییر یابد و صنعتگران و کارآفرینان این موضوع را مدنظر داشته باشند.
وی در خصوص بازنگری طرح هادی اظهار داشت: ساخت و ساز غیرقانونی باعث ورود خسارت به فرد و سازمانهای مرتبط می شود لذا در تهیه و بازنگری طرح هادی ، مهندسین نقشه بردار مکلف به کسب نظر شورا، دهیار و بخشدار هستند. در تغییر کاربری داخل محدوده به غیر از هزینه خدمات مهندسی نباید هزینه دیگری دریافت شود.

گزارش تصویری:

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.