کد مطلب: 2729
پنجشنبه ۱۳۹۷/۴/۱۴ - ۷:۴۹

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

انتشار اسامی دریافت کنندگان ارز دولتی آغاز شفافیت در اقتصاد است

گلشن راز: عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: اگر سخنی از شفاف سازی در حوزه اقتصادی به میان می آید نخستین اقدام می بایست با انتشار اسامی دریافت کنندگان ارز دولتی آغاز شود.

به گزارش گلشن راز  ،  معصومه آقاپور علیشاهی شامگاه امروز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران در واکنش به عدم انتشار اسامی دریافت کنندگان ارز دولتی که از سوی وزیر صنعت، معدن و تجارت مطرح شده بود، گفت: شفاف سازی در حوزه اقتصادی یک اصل غیرقابل انکار بوده و یقیناً بخش خصوصی از شفافیت در حوزه اقتصادی بیش از آنچه که انتظار می رود استقبال خواهد کرد.

وی خطاب به وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: به بخش خصوصی و ملت ایران اعتماد کنید تا بدین ترتیب از مهیا شدن فضا برای استفاده از رانت در واردات جلوگیری شود این انتظاری است که از وزیر صنعت، معدن و تجارت داریم.

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی، یکی از اولویت های پیشرفت بخش خصوصی را شفاف سازی در حوزه اقتصادی کشور دانست، گفت: زمانی شاهد پیشرفت بخش خصوصی خواهیم بود که شرایط و فضای سالم برای رقابت در حوزه کسب و کار باشد در غیر این صورت نمی توان مدعی شد که در کشور بخش خصوصی پیشرفت می کند.

آقاپور علیشاهی بابیان اینکه انتشار اسامی دریافت کنندگان ارز دولتی نباید به منزله مقابله با بخش خصوصی تلقی شود، یادآور شد: اگر سخنی از شفاف سازی در حوزه اقتصادی به میان می آید نخستین اقدام می بایست از انتشار اسامی دریافت کنندگان ارز دولتی آغاز گردد و اگر در این میان مانعی هم وجود دارد باید آن مانع از میان برداشته شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان با اشاره به اعتراضات اخیر در کشور خاطرنشان کرد: اعتراضات مردم که اخیراً شاهد آن هستیم تنها به مشکلات اقتصادی باز نمی گردد بلکه آنها از تبعیض هایی که در اقتصاد کشور رخ می دهد معرض می شوند.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار