کد مطلب: 2761
شنبه ۱۳۹۷/۴/۳۰ - ۷:۴

عضو هیات رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد:

ساماندهی ارزی تب سکه را کاهش می‌دهد

گلشن راز: عضو هیات رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس، بر ضرورت دوری دولت از مداخله گری در وضعیت بازار سکه و ارز تاکید کرد و گفت: با ساماندهی ارزی تب سکه کاهش می یابد.

به گزارش گلشن راز  ، معصومه آقاپور علیشاهی با اشاره به وضعیت بازار ارز و سکه در کشور، گفت: ایجاد بازار ثانویه در وضعیت فعلی با توجه به عدم وجود سازوکار مورد نیاز به صلاح نیست. نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه علت عدم توفیق بازار ثانویه دخالت دوباره دولت در آن است، افزود: دولت باید این بازار را کاملا به مردم واگذار کرده و از وضع قوانین و شرایط سخت در آن بپرهیزد.

وی با تاکید بر اینکه تصویب قوانین و سازوکارهای مختلف برای مدیریت بازار ثانویه از سوی دولت به ایجاد بازار سیاه و بازار حاشیه ای دامن می زند، تصریح کرد: دولت باید دست از دخالت در بازار برداشته و مانند قبل اجازه فعالیت صرافی ها را بدهد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه نقش دولت در حوزه فعایت صرافی ها باید تنها نظارت برای جلوگیری از تخلف آنها باشد، گفت: نظارت دولت در این بخش به معنای مچ گیری نباید باشد بلکه دولت در این حوزه باید کمک کننده و همدل باشد.

آقاپور علیشاهی با تاکید بر اینکه دولت باید دست از بازرسی صرف و مچ گیری بردارد، تصریح کرد: تجربه نشان داده که نظارت های سفت و سخت که تنها در فکر مچ گیری باشد موفق نخواهد شد. وی در خصوص آینده بازار سکه، گفت: وقتی بازار ارز ساماندهی شود در بازار سکه در شرایط فعلی نیز افت قیمت رخ خواهد داد.

عضو هیات رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه دولت در بازار سکه نباید کاری به دسته بندی تقاضاها داشته باشد، گفت: اگر دولت نقش مداخله گری خود را در بازار کاهش دهد به طور حتم وضعیت بازار رو به بهبود حرکت خواهد کرد.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
دیدار با استاد جعفر ابراهیمی تسوجی تبار "قسمت اول "

"حرفهای ناگفته ای از تاریخ تسوج"

با فرزانه توسلی، یکی از 10 نامزد بهترین دروازه‌بان فوتسال جهان

دختری از جنس عقاب درشهرستان شبستر

رئیس اداره بهزیستی شهرستان شبستر:

۲۰ واحد مسکونی برای معلولان شبستر درحال احداث است

رئیس مرکز مطالعات امنیت ملی ستاد کل نیرو های مسلح در تسوج:

لباس وپرونده شاخصه فردبسیجی نیست بلکه روح عموم مردم مابسیجی است

پشت‌پرده برخی از آگهی‌های استخدام بانوان

منشی مجرد با روابط عمومی بالا نیازمندیم

با حکم استاندار آذربایجان شرقی :

ناصرنادری بخشدار جدید تسوج شد

محمدزاده امام جمعه شبستر :

«هیهات منا الذله» شعارمحوری۱۳آبان است

آخرین اخبار