کد مطلب: 2794
یکشنبه ۱۳۹۷/۵/۱۴ - ۶:۵۳

سکوت خبری در سایت فرمانداری شهرستان شبستر !

گلشن راز: امروزه اهمیت مساله اطلاع رسانی برکسی پوشیده نیست حتی افرادی که تنها روزنامه ها را ورق می زنند و اطلاعات حرفه ای از چند و چون فرایند اطلاع رسانی ندارند، اما به نظر می رسد این مهم در نزد روابط عمومی فرمانداری شبستر به واقعیتی فراموش شده تبدیل شده است.

به گزارش گلشن راز  ، یکی از چالش های اصلی دولت به ویژه در انتخابات سال گذشته، انتقاد به عملکرد رسانه های تیم دولت در برخی حوزه ها بود که همین امر موجب بروز مشکلاتی نیز شد.
رسانه هایی که نباید تنها آنها را در حوزه خبرگزاری ها و روزنامه ها نقد کرد چراکه روابط عمومی دستگاههای دولتی و فرمانداری ها نقش مهم در فرایند اطلاع رسانی خدمات دولتمردان دارند.
روابط عمومی ها به عنوان پل ارتباطی مدیر ، مردم و رسانه ها باید فعالیت موثری داشته باشند تا جامعه از چند و چون روند کاری دولت در ادارات تا حدودی آگاه شود اما به نظر می رسد مساله روابط عمومی در برخی ادارات و فرمانداری شبستر همچنان جدی گرفته نمی شود.
پرداختن به وضعیت اطلاع رسانی در روابط عمومی ادارات مجال جدایی می طلبد چرا که این قصه همچنان سر دراز دارد.
اما روابط عمومی فرمانداری به عنوان سردمدار اطلاع رسانی دولت در شهرستان محسوب می شوند که متاسفانه مدتی است، کار آنها به نصب و تعویض بنر و تشریفات مراسم خلاصه شده است.
تایید این ادعا، سایت روابط عمومی فرمانداری هست که با مروری بر سایت در تاریخ 14 مرداد 97، می توان به این نتیجه رسید که این سایت ، آنقدر به روزرسانی انجام نشده که اخبار یک ماه گذشته همچنان به عنوان جز چهار خبر اصلی و پایانی تارنما دیده می شود.
به طور خلاصه باید گفت سایت روابط عمومی شهرستان شبستر بعد از تغییرات متعدد مسئول آن طی چند سال گذشته و انتخاب مسئول جدید در سکوت خبری به سر می برد چرا که قبلا در مسئول قبلی هر از گاهی این سایت به روز رسانی می شد .
چیزی که در اکثر سایت های روابط عمومی های ادارات شهرستان مشاهده می شود این است که اخبار این سایت ها حرفه ای تنظیم نشده و 6 عنصر خبری (که؟ کجا؟ کی؟چه؟ چرا، چگونه؟) را اصلا پاسخ نداده اند اما به هر حال نشانی از حرفه روابط عمومی در آن دیده می شود و ثابت کرده اند که کار در روابط عمومی به معنای محدود شدن به فعالیت های تبلغیات محیطی نیست.
سایت فرمانداری همچنان در شعار سال 96 مانده است و شعار سال 97 را نیز اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال می داند البته این برای سایتی که آخرین خبر منتشره آن یک ماه گذشته است، جای تعجب ندارد.
در شرایطی که شهرستان شبستر بیش از هر زمان دیگری نیازمند اطلاع رسانی و آگاهی مردم است، تارنمای روابط عمومی فرمانداری همچنان در بی خبری آنلاین است.
بدون شک فرمانده اطلاع رسانی دولت در شهرستان روابط عمومی فرمانداری هست که باید مردم را از چند و چون کارها آشنا کند اما به نظرمی رسد این فرمانده جنگ نرم در امور دیگری مشغول به فعالیت هست و روابط عمومی را تنها یک عنوان نمادین و تشریفاتی قلمداد می کنند، شاید هم افرادی که در این حوزه بکار گرفته شده اند همچنان آشنا به حوزه روابط عمومی نیستند و آشنایی چندانی با مقوله خبر و ضرورت اطلاع رسانی ندارند.
باید دید مدیریت روابط عمومی فرمانداری چرا به روز رسانی اخبار و اطلاعات را تا این اندازه بی اهمیت می دانند که زحمات و تلاش فرماندار را ولو در چند سطر غیرحرفه ای انتشار نمی دهند و مهمتر اینکه فرماندارچگونه از این مهم بی خبر هست و یا اگر اطلاع دارند چرا اقدامی انجام نمی شود.
ارتباط دوسویه مدیر و روابط عمومی در نهایت منجر به پویایی اطلاع رسانی هر دستگاهی می شود که باید دید عدم به روزرسانی تارنمای فرمانداری و فقدان اطلاع رسانی در فرمانداری به دلیل نبود روابط عمومی خبره است یا فرمانداری که اعتقادی به اطلاع رسانی ندارد.

انتهای پیام /

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.