کد مطلب: 2816
یکشنبه ۱۳۹۷/۵/۲۸ - ۱۲:۱۲

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس:

مناطق آزاد در جذب استارتاپ‌ها راحت‌تر هستند

گلشن راز: عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه مناطق آزاد در جذب نیرو و سرمایه‌گذار محدودیت‌های کمتری دارند، جان گرفتن اقتصاد دانش‌بنیان را نیازمند حذف موانع بروکراتیک دانست.

به گزارش گلشن راز  ، معصومه آقاپورعلیشاهی با اشاره به فواید استفاده شرکت‌های دانش‌بنیان از ظرفیت‌های مناطق آزاد و انعقاد تفاهم‌نامه در این راستا، اظهار داشت: مناطق آزاد در شرایط تحریم می‌توانند شاه‌راه تنفسی اقتصادی ایران باشند چراکه منجر به رونق کسب و کار شده و این مناطق در صورت بهره‌برداری درست، پلی برای ورود کالاهای اساسی بدون قاچاق و دلالی به کشور خواهند شد.

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مناطق آزاد در جذب نیرو و سرمایه‌گذاری محدودیت‌های کمتری دارند به همین دلیل در جذب استارتاپ‌ها راحت‌تر هستند، افزود: بروکراسی اداری پیش‌روی استارتاپ‌ها برای گرفتن مجوز، سبب کهنه شدن نوآوری و خلاقیت‌شان می‌شود تا جایی که ایده مذکور پس از گرفتن مجوز کارایی خود را از دست داده است، بنابراین باید شرایط شکل‌گیری و بسط استارتاپ‌ها را در لحظه شکل داد.

وی توضیح داد: اقتصاد دانش‌بنیان در لحظه خلق بالاترین قیمت را دارد و استفاده مکرر منجر به کاهش قیمت آن می‌شود و این دقیقاً خلاف اقتصاد عادی است که ابتدا با قیمت ارزان به فروش می‌رسد و سپس به مرور قیمت آن افزایش پیدا می‌کند تا به اوج برسد، به همین دلیل جان گرفتن اقتصاد دانش‌بنیان به شرایط مهمی همچون آغاز به کار بدون موانع بروکراتیک احتیاج دارد.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.