کد مطلب: 2830
یکشنبه ۱۳۹۷/۶/۱۱ - ۸:۴۳

شهير شهرت گريز ايران زمين "پروفسور رحمان زاده " به شبستر آمد

گلشن راز: پروفسور رحمان زاده امروز جمعه ۱۰ شهریور در سفر یک روزه خود به زادگاه خود یعنی شهر شبستر سفر کرد.

به گزارش گلشن راز  ، پروفسور رحیم رحمان‌زاده ۸۴ ساله پایه گذار جراحی مدرن ارتوپدی و تروماتیک ارتوپدی در جهان و رئیس مرکز بین‌المللی جراحی مفاصل و استخوان برلین مي باشد. وي اصالتاً آذربایجانی و متولد شهر شبستر است.

 یکی از مهمترین متدهای جراحی وی، ارائه و گسترش نظریه کاشتن اعضاء می باشد. وی در ۱۸ سالگی به ترکیه رفت و تحصیلات پزشکی عمومی خود را در استانبول ترکیه گذراند. پس از آن برای تکمیل تحصیلات تخصصی خود در رشته جراحی عمومی و جراحی تصادفات ارتوپدی راهی آلمان شد. رحمان زاده در دانشگاه ماینز به مقام پروفسوری نایل آمد و از سال ۱۹۷۳ ریاست کرسی جراحی دانشگاه برلین را برعهده گرفت. او به عنوان پایه گذار جراحی مدرن ارتوپدی، تکنیک‌های جراحی خاص در این رشته را ابداع کرده است. پروفسور رحمان‌زاده  درحال حاضر هم زمان به عنوان رئيس سمینارهای اروپایی و جهانی، مقام رياست جمعیت جراحان ارتوپدی تصادفات و سوانح، رياست جمعیت جراحان پلاستیک آلمان و جمعیت جراحان عمومی کشور آلمان را برعهده دارد. این همه در حالی است که تاکنون هیچ تبعه خارجی موفق نشده است به این مدارج علمی در کشور آلمان دست یابد حتي پروفسور سميعي!

پروفسور رحمان زاده اکنون مدیر مرکز بین‌المللی عمل جراحی مفصل و استخوان در برلین می باشد. رحمان زاده برنده جایزه جراحی و دارای مدال درجه يك لیاقت از رئیس جمهور فقيد آلمان آقاي «ريچارد فون وايتسكر» به واسطه نوآوری‌های مهم و بدیع در رشته ارتوپدی است.

 از وي تاکنون بيش از ١٠٠٠ مقالات، تالیفات و کتب علمي متعدد در زمینه ارتوپدی چاپ و منتشر شده است.

پروفسور رحمان زاده امروز جمعه ۱۰ شهریور در سفر یک روزه خود به زادگاه خود یعنی شهر شبستر سفر کرد و با میزبانی سید باقر موسویان شهردار شبستر از نقاط مختلفی همچون مقبره شیخ محمود شبستری، پارک بزرگ میشو ، بخش های مختلف بیمارستان فاطمیه شبستر بازدید کرد .

انتهای پیام /ایلخانی خبرنگار شهرستان شبستر

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.