کد مطلب: 2833
یکشنبه ۱۳۹۷/۶/۱۱ - ۱۲:۳۵

آقاپور: تا اندیشه‌ها منطقی و منسجم نشود عملکردها اصلاح نمی‌شود

گلشن راز: نماینده مردم شبستر در مجلس گفت: اگر با دانش و تخصص و اتحاد حرکت نکنیم خاکریزهای اقتصادی یکی پس از دیگری فرو می ریزد و دشمن نیز به اهداف خود خواهد رسید.

به گزارش گلشن راز  ، معصومه آقاپور علیشاهی در نطق میان دستور جلسه علنی امروز(یکشنبه) مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: از همه نمایندگانی که در تصویب مناطق خاص و اقتصادی همکاری داشتند تشکر می‌کنم. بیایید امروز حرف مسئولانه بزنیم و مسئولیت صحبت‌هایمان را قبول کنیم. بیایید در خصوص راهکارهایی که در مجلس شورای اسلامی می‌تواند برای حل مشکلات ارائه دهیم صحبت کنیم. امروز باید در خصوص بهم ریختگی در عمل که ریشه در بهم‌ ریختگی در فکر دارد صحبت کنیم. مشخص نیست که ما بخش خصوصی را قبول داریم یا نداریم. در بیان می‌گوییم که قبول داریم، اما حاضر نیستیم که به آن مسئولیت دهیم.

وی در ادامه اظهار کرد: معلوم نیست که ما نظام بین‌الملل را قبول داریم یا نداریم. در بیان قبول داریم و تمام فناوری‌ها، محصولات و اعتبارات بانکی را می‌خواهیم، ولی فلسفه وجودی آنها نظیر پذیرش اصول پولشویی و FATF را قبول نداریم، ولی روابط پولی و بانکی با آنها را می‌خواهیم.  

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در ادامه تصریح کرد: بالاخره دنیا جای خوبی است یا نه. در بیان دنیا را مذمت می کنیم ولی برای پول و مقام هر کاری انجام می دهیم. بالاخره فعالیت زنان در عرصه های سیاسی و اقتصادی را قبول داریم یا نه؟. در بیان می گوییم قبول داریم ولی در عمل در زمینه به کارگیری زنان در سمت های مدیریتی و اقتصادی کاری نمی کنیم.

آقاپور خاطرنشان کرد: بالاخره معلوم نیست که تخصص را قبول داریم یا نه؟. در بیان همه قبول دارند ولی در سیاست های مربوط به دریاچه ارومیه، نرخ تورم، بانکداری، محیط زیست و سیاست خارجی نگاه تخصصی دیده نمی شود. بالاخره می خواهیم چه کار کنیم. بالاخره افکاری که نقشه راه ما را تعیین می کنند کدامند؟. آیا سیستمی در مجلس داریم که کل مصالح کشور را یکجا ببیند.

وی در ادامه گفت: از طرفی رهبر انقلاب از وحدت و انسجام سخن می گوید و از سه قوه حمایت می کند ولی گروهی از استخر فرح و استیضاح و سوال از رئیس جمهور سخن می گویند. مادامی که اندیشه ما منطقی و منسجم نشود عملکرد اصلاح نخواهد شد. ما به انسجام درونی نیاز داریم. در رتبه اول نیز مجلس باید در این زمینه اقدام کند. اگر با دانش و تخصص و اتحاد حرکت نکنیم خاکریزهای اقتصادی یکی پس از دیگری فرو می ریزد و دشمن نیز به اهداف خود خواهد رسید.

نماینده شبستر در پایان به برخی از مسائل حوزه انتخابیه خود در خصوص راه و اعتبار لازم جهت تکمیل مراکز درمانی و بروکراسی اشاره کرد و خواهان رسیدگی به این مشکلات شد.

انتهای پیام/ایسنا

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.