کد مطلب: 2835
چهارشنبه ۱۳۹۷/۶/۱۴ - ۲۰:۹

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی:

دخالت سلایق شخصی در فرهنگ موجب آسیب فرهنگی می شود

گلشن راز: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی گفت: دخالت سلایق شخصی در فرهنگ موجب آسیب فرهنگی می شود.

به گزارش گلشن راز  ، محمد محمد پور امروز چهارشنبه در جمع فعالان هنری و فرهنگی شهرستان شبستر اظهار داشت: مصمم هستیم تا با همکاری، همراهی و اجماع نظر عموم اهالی فرهنگ و هنر اصولی را دنبال کنیم و گفتمان و اندیشه فرهنگی و هنری را پیاده سازیم و  توسعه فرهنگی را در سطح مطلوبی ارتقا دهیم.

وی با اشاره به اینکه فرهنگ یک تخصص است افزود: با توجه به اینکه موضوعات فرهنگی یک تخصص است باید متخصصین این امر در این موضوع ورود کنند و نباید هرکسی در حوزه فرهنگ و هنر اظهار نظر کند لذا ما در نظامی زندگی می کنیم که که نباید سلایق شخصی در فرهنگ اعمال شود چرا که موجب آسیب فرهنگ می شود.

وی گفت : فرهنگ یک جریان است که می تواند آن ملت را پیشرفته، عزیز و توانا کند و فرهنگ، نظامی است از باورها و ارزشها و رفتارها و نمادهایی که در یک جامعه از گذشته تا امروز برای تعامل افراد آن جامعه وجود داشته است. بنابراین، فرهنگ در هر حالتی و برای هر فردی از افراد جامعه وجود دارد و در شئون مختلف زندگی او مؤثر و برای حیات جامعه ضروری است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه دیدگاه ما عدالت فرهنگی در تمام نقاط استان است تصریح کرد: فرهنگ، پدیده ای پویاست و همواره در تحول و تکامل و از منابع مختلفی تغذیه می کند و بخصوص نخبگان جامعه در بارور شدن آن، نقش مهمی دارند. هنرمندان بخشی از نخبگان هستند و تأثیر آن ها در فرهنگ جامعه، به دلیل اینکه با احساسات و عواطف افراد سر و کار دارند، بارزتر و سریع تر است.

وی با تاکید بر توجه به مساله اقتصاد فرهنگ و هنر ادامه داد: مصمم هستیم گام های مؤثری برای تحقق اهداف فرهنگی و اقتصادی، تولید ناخالص ملی در بخش ایجاد فرصت های شغلی و نیازهای مصرف جامعه برداریم و به این وسیله موج عظیمی از هنرمندان خلاق مسیرهای توسعه و نیل به هداف تبیین شده را برای خود هموار کنند.

 محمد پور با اشاره به اهمیت واگذاری امور به مردم، استعداد یابی ها و استفاده از ظرفیت های تاریخی و فرهنگی شهرستان شبسترگفت: این خطّه از کشور، همواره صاحب مکتب و سبک در تمامی حوزه ها بوده است و امیدواریم با همراهی و همکاری مردم، اصحاب رسانه و هنر هم چنان در تمامی حوزه ها صاحب مکتب و سبک باشد.

انتهای خبر / خوش نیت 

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.