کد مطلب: 2879
دوشنبه ۱۳۹۷/۷/۱۶ - ۸:۱۸

آقاپور، نماینده شبستر در مجلس مطرح کرد:

۶۰هزار پروژه نیمه تمام روی دست دولت مانده است/ ۴۰درصد صنایع در شهرک‏‌های صنعتی کشور تعطیل شده‌اند

گلشن راز: نماینده شبستر در مجلس شورای اسلامی گفت: ۶۰هزار پروژه نیمه تمام روی دست دولت مانده است ضمن آنکه ۴۰ درصد صنایع در شهرک‎های صنعتی تعطیل شده‎اند.

به گزارش گلشن راز  ،معصومه آقاپورعلیشاهی در چهل و چهارمین جلسه شورای گفت‎وگوی دولت و بخش خصوصی استان اظهار کرد: اخیراً جلسه‎ای در رابطه با شرایط اقتصادی کلان کشور و استان تشکیل دادیم که مسائل ماده ۱۳ و ۱۶ را در کمسیون اقتصادی مطرح کردیم.

آقاپور خاطرنشان کرد: در ۱۰ روز گذشته با کاهش قیمت ارز مواجهیم و بعد از تثبیت قیمت ارز فرمول را تغییر می‎دهیم.

نماینده شبستر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در رابطه با اولویت‎بندی طرح‎های عمرانی در کشور مقرر شد سازمان برنامه و بودجه، وزارت صمت و وزارت راه و شهرسازی جلسات مشترکی با کمسیون‎ها داشته باشند تا در ابتدا اول پروژه‏‌های نیمه تمام ارزیابی شوند و با حداقل قیمت به بخش خصوصی واگذار شوند.

وی با بیان اینکه در کشور ۶۰ هزار پروژه نیمه تمام از ۵ درصد تا ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی وجود دارد، افزود: هزینه نگهداری این پروژه‌‏ها برای دولت بسیار سنگین است.

آقاپور ادامه داد: در ارتباط با بودجه سال ۹۸ با توجه به شرایط کشور سه سناریو در رابطه با اولویت‌بندی پروژه‎ها، شفاف‎سازی فضای کسب و کار، حذف قوانین زاید، همکاری دولت با ارکان نظام و افزایش صادرات غیر نفتی طرح شده و در جهت تغییر بخشنامه‎ها تلاش می‎شود.

وی همچنین گفت: پیشنهاد تک نرخی کردن ارز به شکل بازار آزاد نیز مطرح است.

نماینده شبستر در مجلس شورای اسلامی اذعان داشت: یکی از موارد بسیار مهم تعیین تکلیف اوراق مشارکت و اسناد خزانه اسلامی و سررسید پرداخت این اسناد است که اولین سند در اسفند ۹۷ تعیین شده است.

آقاپور گفت: واگذاری پروژه‎ها به بخش خصوصی باید طبق سررسید ۶ ماهه تا یک‌ساله اتفاق افتد که غیر از این توجیه اقتصادی ندارد.

نماینده شبستر در مجلس شورای اسلامی گفت: ۴۰ درصد صنایع در شهرک‎های صنعتی تعطیل شده‎اند و در برخی از استان‎ها این رقم به ۸۰ درصد هم می‎رسد ولی وضعیت استان ما از این لحاظ خوب است.

لازم به ذکر است موانع اجرایی بند و تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۹۷، اجرای مصوبات مرتبط با حوزه فرش دستباف استان، پیش‏‌نویس آیین‎نامه پیشنهادی ستاد،کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، پیشنهادهای کمیته عمران شورای گفت‎وگوی استان در خصوص مشکلات انبوه‎سازان مسکن و ساختمان در فرآیند اخذ خدمات از شرکت‏‌های خدمت‎رسان از جمله مواردی بود که در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفتند.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.