کد مطلب: 2879
دوشنبه ۱۳۹۷/۷/۱۶ - ۸:۱۸

آقاپور، نماینده شبستر در مجلس مطرح کرد:

۶۰هزار پروژه نیمه تمام روی دست دولت مانده است/ ۴۰درصد صنایع در شهرک‏‌های صنعتی کشور تعطیل شده‌اند

گلشن راز: نماینده شبستر در مجلس شورای اسلامی گفت: ۶۰هزار پروژه نیمه تمام روی دست دولت مانده است ضمن آنکه ۴۰ درصد صنایع در شهرک‎های صنعتی تعطیل شده‎اند.

به گزارش گلشن راز  ،معصومه آقاپورعلیشاهی در چهل و چهارمین جلسه شورای گفت‎وگوی دولت و بخش خصوصی استان اظهار کرد: اخیراً جلسه‎ای در رابطه با شرایط اقتصادی کلان کشور و استان تشکیل دادیم که مسائل ماده ۱۳ و ۱۶ را در کمسیون اقتصادی مطرح کردیم.

آقاپور خاطرنشان کرد: در ۱۰ روز گذشته با کاهش قیمت ارز مواجهیم و بعد از تثبیت قیمت ارز فرمول را تغییر می‎دهیم.

نماینده شبستر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در رابطه با اولویت‎بندی طرح‎های عمرانی در کشور مقرر شد سازمان برنامه و بودجه، وزارت صمت و وزارت راه و شهرسازی جلسات مشترکی با کمسیون‎ها داشته باشند تا در ابتدا اول پروژه‏‌های نیمه تمام ارزیابی شوند و با حداقل قیمت به بخش خصوصی واگذار شوند.

وی با بیان اینکه در کشور ۶۰ هزار پروژه نیمه تمام از ۵ درصد تا ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی وجود دارد، افزود: هزینه نگهداری این پروژه‌‏ها برای دولت بسیار سنگین است.

آقاپور ادامه داد: در ارتباط با بودجه سال ۹۸ با توجه به شرایط کشور سه سناریو در رابطه با اولویت‌بندی پروژه‎ها، شفاف‎سازی فضای کسب و کار، حذف قوانین زاید، همکاری دولت با ارکان نظام و افزایش صادرات غیر نفتی طرح شده و در جهت تغییر بخشنامه‎ها تلاش می‎شود.

وی همچنین گفت: پیشنهاد تک نرخی کردن ارز به شکل بازار آزاد نیز مطرح است.

نماینده شبستر در مجلس شورای اسلامی اذعان داشت: یکی از موارد بسیار مهم تعیین تکلیف اوراق مشارکت و اسناد خزانه اسلامی و سررسید پرداخت این اسناد است که اولین سند در اسفند ۹۷ تعیین شده است.

آقاپور گفت: واگذاری پروژه‎ها به بخش خصوصی باید طبق سررسید ۶ ماهه تا یک‌ساله اتفاق افتد که غیر از این توجیه اقتصادی ندارد.

نماینده شبستر در مجلس شورای اسلامی گفت: ۴۰ درصد صنایع در شهرک‎های صنعتی تعطیل شده‎اند و در برخی از استان‎ها این رقم به ۸۰ درصد هم می‎رسد ولی وضعیت استان ما از این لحاظ خوب است.

لازم به ذکر است موانع اجرایی بند و تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۹۷، اجرای مصوبات مرتبط با حوزه فرش دستباف استان، پیش‏‌نویس آیین‎نامه پیشنهادی ستاد،کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، پیشنهادهای کمیته عمران شورای گفت‎وگوی استان در خصوص مشکلات انبوه‎سازان مسکن و ساختمان در فرآیند اخذ خدمات از شرکت‏‌های خدمت‎رسان از جمله مواردی بود که در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفتند.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
با فرزانه توسلی، یکی از 10 نامزد بهترین دروازه‌بان فوتسال جهان

دختری از جنس عقاب درشهرستان شبستر

رئیس اداره بهزیستی شهرستان شبستر:

۲۰ واحد مسکونی برای معلولان شبستر درحال احداث است

رئیس مرکز مطالعات امنیت ملی ستاد کل نیرو های مسلح در تسوج:

لباس وپرونده شاخصه فردبسیجی نیست بلکه روح عموم مردم مابسیجی است

پشت‌پرده برخی از آگهی‌های استخدام بانوان

منشی مجرد با روابط عمومی بالا نیازمندیم

با حکم استاندار آذربایجان شرقی :

ناصرنادری بخشدار جدید تسوج شد

محمدزاده امام جمعه شبستر :

«هیهات منا الذله» شعارمحوری۱۳آبان است

آخرین اخبار