کد مطلب: 2883
چهارشنبه ۱۳۹۷/۷/۱۸ - ۱۳:۴۲

مستفید فرماندار شبستر :

تمام راه های روستایی شهرستان شبستر دارای آسفالت می باشند

گلشن راز: مستفید فرماندار شبستر اظهار کرد : در سه بخش صوفیان ،مرکزی و بخش تسوج شهرستان شبستر جمعا ۷۵ روستا وجود دارد که به طور صددرصد از راه روستایی آسفالت برخوردار هستند .

به گزارش گلشن راز  ،فرماندار شهرستان شبستر در همایش روز ملی روستا با اشاره به تلاش های ارزشمند دهیاران و شوراهای روستاها اظهار کرد :در سه بخش صوفیان ،مرکزی و بخش تسوج شهرستان شبستر جمعا ۷۵ روستا وجود دارد که به طور صددرصد از راه روستایی آسفالت برخوردار هستند .

مستفید فرماندار شبستر خاطر نشان کرد : در زمان قدیم در روستاها ورزش های بومی و محلی رواج داشت و اهالی روستا با برگزاری این برنامه ها باعث ایجاد شور و نشاط در روستا می شدند فرماندار شبستر از دهیاران خواست  ، بازی های بومی و محلی را در روستا ها احیا کنند.

 وی گفت : در بحث عمران و آبادانی روستاهای شهرستان شبستر خدمات ارزنده ای صورت گرفته و مصوبات رسیده به بخشداری مرکزی نشان از حجم زیاد برنامه های عمرانی در روستاهای منطقه است .

فرماندار شبستر خواستار پایبندی به قانون و اجرای دقیق آن در روستاها شد و گفت: قانون و عمل به آن باید سرلوحه کار تمامی فعالیت های شوراهای روستا و دهیاران باشد.

مستفید افزود : در گذشته کارهای عمرانی مختلفی انجام شده ولی چون به قانون پایبندی کمتری شده مشکلاتی را اکنون ایجاد کرده و دهیاران باید در قالب تعرفه و بودجه مصوب کارهای عمرانی خود را پیش ببرند.

فرماندار شهرستان شبستر از کمک خیرین در جهت انجام کارهای عمرانی در روستاها تشکر کرد و جهت دهی به کمک این خیرین را یکی از مهمترین وظایف شوراها و دهیاران روستا دانست.

فرماندار شبستر گفت : ساخت و ساز ساختمان در روستا بدون اخذ پروانه و مجوز باعث توسعه نامتوازن روستاها خواهد شد و دهیاران با نظارت دقیق باید در جهت رشد و توسعه متوازن روستاها تلاش نمایند و راه های روستاها و حریم آنها باید در ساخت و ساز ها رعایت شود .

وی افزود : شوراهای روستاها به عنوان نماینده روستا در تمامی ادارات هر مشکلی داشته باشند با فرمانداری شهرستان در ارتباط باشند تا مشکل آن ها رفع شود.

فرماندار شبستر از تمام اهالی روستاهای منطقه شبستر که طرح های روستایی برای فرآوری محصولات کشاورزی و ارائه به بازار دارند خواست این طرح ها را به کارگروه شهرستان ارائه نمایند تا با تصویب در کارگروه شهرستان و استان  از تسهیلات کم بهره استفاده کنند.

انتهای خبر / 

خبرنگار :ابراهیم ایلخانی

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.