کد مطلب: 2979
سه‌شنبه ۱۳۹۷/۹/۱۳ - ۱۲:۵۸

رئیس اداره بهزیستی شهرستان شبستر:

۲۰ واحد مسکونی برای معلولان شبستر درحال احداث است

گلشن راز:  رئیس اداره بهزیستی شهرستان شبستر گفت: ۲۰ واحد مسکونی برای معلولان شبستر درحال احداث است.

به گزارش گلشن راز  ، احد نریمانی ظهر امروز سه شنبه در همایش معلولین و تجلیل از فعالان عرصه خدمت به معلولین روز جهانی معلولان را یادآور گام هایی دانست که در جهت پیشرفت زندگی اجتماعی معلولان برداشته شده است و گام هایی که باید در آینده برداشته شود.

وی سپس افزود: معلولان به شخصه، خانواده های آنها، مسئولان و سازمان های غیردولتی مرتبط با امور معلولان همگی به همت و جهد خود و با برنامه های مدون و غیر مدون، با امکانات محدود و موانع فراوان، راهی سخت و ناهموار را تا رسیدن به جایگاه کنونی طی کرده اند .

وی با اشاره به اینکه معلولان هنوز درگیر مشکلات عدیده ای برای نیل به زندگی مستقل هستند، اظهار داشت: جامعه هنوز پذیرای کامل آنها با تمام کوشایی و توانایی که  آنها بروز می دهند،   نمی باشد و دردهای اجتماعی آنها سنگین تر از دردهای جسمانی آنهاست لذا اولویت های آنها تنها موانع فیزیکی نیست بلکه موانع فکری و فرهنگی نیز شرایطی صعب و سخت را برای آنها رقم می زند.

نریمانی ضمن انتقاد از اینکه هنوز برخی شهروندان و مسئولانی هستند که درک دقیق و عمیقی از نوع و شکل زندگی ۵ درصد از جمعیت شهرستان را ندارند، گفت: ۲۶۸۳ نفر جمعیت معلولان این شهرستان بیش از اینکه خواهان امتیاز و حقی برتر باشند به دنبال حق برابر و فرصت های مساوی در زندگی اجتماعی هستند همانی که همه شهروندان یک جامعه به تصریح قوانین اساسی ملزم به داشتن آنند .

رئیس اداره بهزیستی شبستر افزود : خوشبختانه برخی مسئولان همکاری لازم را در تسهیل امور معلولان دارند بطوری که شهرداری شبستر مناسب سازی در پارک شادی را آغاز کرده ولی در بیشتر ادارات و به ویژه امور بانکی از جمله در خودپردازها وضعیت ورودی مناسب جهت برخورداری آنان از امکانات را ندارند.

وی ادامه داد: در سال جاری ۱۰ واحد مسکن ساخت شده است و هم اکنون ۲۰ واحد مسکن برای معلولان در دست احداث است که بین ٢٠ تا ٨٠ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

نریمانی تصریح کرد: نباید معلولیت را مشکل فرد بدانیم بلکه باید کاری کنیم که در جامعه شرایط برابر ایجاد شود به طوری که دانش آموزان با نیاز های ویژه هم بتوانند در مدارس عادی در کنار سایر دانش آموزان تحصیل کنند.

این مقام مسئول گفت : حداقل یک روز روی این افراد تمرکز کنیم و خود را جای آنها قرار دهیم و نیازهایشان را بینیم و موانع فعالیت اجتماعی آنها را که مهمترینشان موانع ذهنی خودمان است رفع کنیم.

وی در بخشی از سخنان خود با اشاره به اینکه در سال جاری برای ۱۱۰ نفر اشتغال زایی شده است افزود: تلاش می کنیم تا در خدمات و اعطای امکانات و تسهیلات مسائل و مشکلات جامعه معلولین و جامعه هدف بهزیستی این شهرستان را پیگیری نمائیم و امیدواریم مسئولان و مردم به تدریج از قابلیت های این عزیزان در عرصه های مختلف استفاده کنند. /  خبرنگار :  خوش نیت

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
با فرزانه توسلی، یکی از 10 نامزد بهترین دروازه‌بان فوتسال جهان

دختری از جنس عقاب درشهرستان شبستر

رئیس اداره بهزیستی شهرستان شبستر:

۲۰ واحد مسکونی برای معلولان شبستر درحال احداث است

رئیس مرکز مطالعات امنیت ملی ستاد کل نیرو های مسلح در تسوج:

لباس وپرونده شاخصه فردبسیجی نیست بلکه روح عموم مردم مابسیجی است

پشت‌پرده برخی از آگهی‌های استخدام بانوان

منشی مجرد با روابط عمومی بالا نیازمندیم

با حکم استاندار آذربایجان شرقی :

ناصرنادری بخشدار جدید تسوج شد

محمدزاده امام جمعه شبستر :

«هیهات منا الذله» شعارمحوری۱۳آبان است

آخرین اخبار