کد مطلب: 3017
شنبه ۱۳۹۷/۱۰/۸ - ۸:۳۱

یک بهله سارگپه مداوا و در شرفخانه رهاسازی شد

گلشن راز:  یک بهله ' سارگپه ' از گونه های کمیاب راسته شاهین سانان پس از مداوا توسط یکی از شهروندان دوستدار حیات وحش، در بندر شرفخانه از توابع شهرستان شبستر رهاسازی شد.

به گزارش گلشن راز  ، علی حسن زاده که تیمارداری این گونه از پرنده نادر را به عهده داشت، گفت: حدود 6 ماه قبل این پرنده در زمین کشاورزی یکی از شهروندان وایقانی، در حالی که به شدت زخمی و زمین گیر بود، پیدا شد که به دلیل علاقه به حیات وحش، مراقبت های لازم را انجام داده و امروز پس از بهبود کامل در آسمان رها شد. 
وی اظهار داشت: از آن زمان تاکنون با کمک برادرم به مداوا و تیمارداری سارگپه پرداخته و امروز با حضور مسئولان محیط زیست شبستر و جمعی از دوستداران محیط زیست آن را در طبیعت رها کردیم.
سارگپه پرنده ای شکاری از راسته شاهین سانان و چثه ای کوچک‌ تر به طول متوسط 50 سانتی متر، از عقاب و تو پُر با سری کوچک و گرد و بال‌های پهن و دم کوتاه است.
این پرنده نادر جزو گونه های حفاظت شده سازمان حفاظت محیط زیست است که با تغذیه از موش ها، خرگوش ها و گاهی پرندگان، در تنظیم اکوسیستم منطقه نقش بسزایی دارد.ایرنا

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.