کد مطلب: 3038
شنبه ۱۳۹۷/۱۰/۲۹ - ۷:۴۷

اشتغال بیش از ۱۰ هزار نفر در شهرک ها و نواحی صنعتی شهرستان شبستر

گلشن راز: مستفید در تشریح وضعیت فعلی شهرک سرمایه‌گذاری خارجی گفت: این شهرک اکنون دارای ۱۱۵ واحد تولیدی-صنعتی است که از این تعداد ۹۳ واحد فعال، ۸ واحد در حال احداث و ۱۴ واحد نیز راکد می‌باشند.

به گزارش گلشن راز  ، فرماندار شبستر در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان که بعد از بازدید از واحدهای صنعتی و تولیدی شهرک سرمایه‌گذاری خارجی انجام شد، طی گزارشی به تشریح وضعیت شهرک‌های صنعتی شهرستان، واحدهای فعال و مشکلات عمومی آنها پرداخته و اظهار داشت: برخی از مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی به صورت مشترک بین همه واحدها وجود دارند که بیشتر مربوط به تامین سرمایه در گردش آنها، تامین مواد اولیه، مشکلات صادرات، واردات و مباحث ارزی می‌باشند. 
مستفید در تشریح وضعیت فعلی شهرک سرمایه‌گذاری خارجی گفت: این شهرک اکنون دارای ۱۱۵ واحد تولیدی-صنعتی است که از این تعداد ۹۳ واحد فعال، ۸ واحد در حال احداث و ۱۴ واحد نیز راکد می‌باشند.
وی ادامه داد: شهرستان شبستر دارای ۷ شهرک و ۴ ناحیه صنعتی است که از بعد مساحتی این شهرستان را به بزرگترین شهرستان دارای شهرک صنعتی در خاورمیانه تبدیل کرده است. این شهرک‌ها شامل شهرک صنعتی بعثت، شهرک سرمایه‌گذاری خارجی، شهرک مصالح ساختمانی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، شهرک شندآباد (شبستر) و . . . و ۴ ناحیه صنعتی که ۴ ناحیه صنعتی دیگر در حال ایجاد می باشد. 
وی با بیان اینکه در این ۷ شهرک و ناحیه صنعتی ۶۰۰ واحد صنعتی و تجاری فعال می‌باشند، اذعان داشت: بیش از ۱۰ هزار نفر در این شهرک‌ها و نواحی صنعتی مشغول بکارند و چرخه اقتصادی شهرستان را به گردش در‌آورده‌اند.
فرماندار شبستر همچنین به ایجاد اولین شهرک تخصصی و خصوصی در شهرستان شبستر اشاره کرده و خاطر نشان نمود: این شهرک تخصصی در حوزه صنایع تبدیلی، کشتارگاه و فرآورده‌های گوشتی در مساحت ۲۰۰ هکتار در حال پیگیری و ایجاد است.
وی در ادامه گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته طی بازدیدهای هفتگی و با حضور مسئولان ادارات از چند واحد تولیدی- صنعتی شهرستان بازدید به عمل می‌آید و به مشکلات و مسائل آنها رسیدگی می‌شود.

در ادامه نیرومند مدیر عامل شرکت شهرک‌‌های صنعتی آذربایجان‌شرقی به جلسه دو هفته قبل مدیران شهرک‌های صنعتی با وزیر صمت اشاره کرده و افزود: یکی از مهم‌ترین مشکلات مطرح شهرک، تامین برق ۱۶ مگاواتی است که منجر به عدم افتتاح و شروع به کار برخی از واحدها نیز شده است. 
تاری مدیر شرکت خدمات شهرک سرمایه گذاری نیز به مشکل طرح تقاطع شهرک سرمایه‌گذاری و شهرک بعثت اشاره نموده و تصریح کرد: فرآیند این طرح بیش از ۸ سال به طول انجامیده که با مشارکت اداره راه و شهرسازی و تعهد مالی شهرک انجام شده ولی هنوز به اتمام نرسیده است.
وی همچنین به مشکل ذاتی این شهرک اشاره کرده و گفت؛ همه زمین‌های شهرک اوقافی است و مسائل انتقال و سایر مشکلات زیر مجموعه سرمایه‌گذاران را دچار بلاتکلیفی نموده و باعث اختلال در فرآیند تولید آنها شده است.
در ادامه جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان ، پس از نشست صمیمی با مدیران واحدهای صنعتی شهرک سرمایه گذاری خارجی، مشکلات و موانع پیش روی واحدها توسط مدیران آنها مطرح و دستور پیگیری آنها توسط استاندار آذربایجان شرقی صادر گردید و با مصوبات پیگیری امور توسط مدیران استانی خاتمه یافت.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.