کد مطلب: 3090
پنجشنبه ۱۳۹۷/۱۲/۹ - ۷:۵۴

عملیات اجرایی زیرگذر تقاطع شبستر- شندآباد آغاز شد

گلشن راز: عملیات اجرایی طرح ساخت زیرگذر در تقاطع شبستر- شندآباد شهرستان شبستر که در سال های گذشته به دلیل تعدد تصادفات رانندگی، در بین مردم منطقه به ‘سه راهی مرگ’ شهرت یافته بود، با حضور جمعی از مسوولان محلی آغاز شد.

به گزارش گلشن راز  ، زیرگذر سه راهی شبستر- شندآباد به عرض ۲۲ متر و با تامین ۱۵ میلیارد ریال اعتبار توسط میرحیدر طباطبایی و میریحیی طباطبایی، پدر و پسر خیر شندآبادی، ساخته می شود.
قرار است ۳۰ میلیارد ریال بقیه اعتبار مورد نیاز ساخت این طرح راهسازی نیز که گفته می شود از مطالبات اصلی مردم شهر شندآباد در ۳۰ سال گذشته بوده است، توسط اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی تامین شود.
با اجرائی شدن این پروژه که به صورت غیر همسطح اجرا خواهد شد، ایمنی مسیر دسترسی به شهر شندآباد، روستای شنگل آباد و شهرک صنعتی شبستر افزایش خواهد یافت.
صمد شفیع پور، رییس اداره راه و شهرسازی شهرستان شبستر پیش از این اعلام کرده بود که ‘با احداث این زیرگذر ۷۰ درصد از بروز حوادث خطرناک در این منطقه کاسته می شود و مردم شبستر به خصوص ساکنان شهر شندآباد و روستاهای مجاور از مهمترین تهدیدهای نقاط حادثه خیز منطقه رها می یابند’.
شهرستان شبستر با ۱۲۴ هزار نفر جمعیت در ۷۱ کیلومتری شمال غربی تبریز واقع است.
شندآباد نیز یکی از شهرهای آذربایجان شرقی است که در بخش مرکزی شهرستان شبستر واقع شده که بیش از ۱۰ هزار نفر جمعیت دارد و دومین شهر شهرستان شبستر -پس از مرکز شهرستان- محسوب می شود.
شندآباد در ساحل شمالی دریاچه ارومیه و در جنوب کوه‌های میشو واقع شده ‌است؛ این شهر در ۵ کیلومتری جنوب غرب شبستر، ۷۱ کیلومتری شمال غرب تبریز و ۶۹۵ کیلومتری شمال غرب تهران واقع شده‌است.
اغلب مردم شهر شندآباد به باغداری مشغول هستند و هلوی تولید آن شهرت جهانی دارد، به گونه ای که به گفته باغداران شندآبادی در باغ های آن بیش از ۱۰۰ نوع هلو به عمل می آید. 

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.