کد مطلب: 3106
سه‌شنبه ۱۳۹۷/۱۲/۱۴ - ۸:۷

معضل دیوار نویسی بر در و دیوار منازل

گلشن راز: معضلی که در سالهای اخیر گسترش زیادی پیداکرده است دیوار نویسی وچسباندن برچسب ها و آگهی های ریز و درشت تبلیغاتی می باشد.

افرادی که در جامعه و در کنارهم زندگی میکنند ملزم به رعایت قوانین و مقررات خاصی می باشند که سرپیچی از آنها موجبات نارضایتی و تضییع حقوق شهروندان را فراهم میکند.

در این راستا میتوان به معضلی که در سالهای اخیر گسترش زیادی پیداکرده است اشاره داشت دیوار نویسی وچسباندن برچسب ها و آگهی های ریز و درشت تبلیغاتی می باشد.

با ایجاد مشاغل گوناگون و همچنین تقاضا برای استفاده از خدمات ارایه شده از سوی مردم نیز، که روز به روز بر تعداد آنها افزوده می شود شاهد افزایش بی رویه آن هستیم. اغلب این تبلیغات جهت مشاغل خدماتی مانند خدمات مربوط به تخلیه ی چاه فاضلاب، نگهداری سالمند در منزل، قالیشویی و از این قبیل می باشد که باعث ایجاد تصویر نامناسب و زشتی در چهره ی شهر و روستاها می گردد  

 صاحبان مشاغل فوق و مشابه تعداد زیادی تراکت و برچسب های تبلیغاتی را به دست عده ای از افراد بیکار که به  دریافت مبلغ کمی رضایت دارند می دهند تا در شهر راه افتاده وبه در ودیوار منازل شهروندان بچسبانند.

گاهی هم نوشته هایی بصورت تبلیغات وآگهی بر روی دیوارهای  تمیزونوساز، یا بعضی مواقع هم به شکل مردم آزاری و رنگ پاشی و کشیدن نقاشی با اسپری به چشم می خورد.   

باتوجه به مطالب فوق هرساله اکثر  شهروندان شخصا خودشان در صدد رفع ورجوع این معضل بر می آیند وهزینه ی زیادی هم صرف این کار می کنند. اما بعد از مدتی دوباره ضرب المثل همان آش وهمان کاسه در این مورد مصداق پیدا میکند ودیوار نویسی ها و... تکرار میشود.   

مشکل اینجاست افرادی که این مسایل را به وجود می آورند غالبا  قابل رویت نیستند و موقعی شهروندان آگاه میشوند که دیگر کار از کار گذشته است!  

راهکار اساسی برای جلوگیری از این قبیل معضلات، شناسایی، برخورد جدی و مجازات عوامل دخیل در بروز این ناهنجاریها می باشد.

 یادداشت: هادی مروتی شانجانی

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار