کد مطلب: 3116
چهارشنبه ۱۳۹۷/۱۲/۲۲ - ۱۳:۰

معصومه آقاپور علیشاهی:

موضوع وجدان اخلاقی در بیانیه مقام رهبری در حوزه آموزش عملیاتی شود

گلشن راز: نماینده شبستر، گفت: در حوزه آموزش موضوعات شعور معنوی و اخلاق کاربردی که در بیانیه مقام معظم رهبری مورد توجه است، باید عملیاتی شود.

به گزارش گلشن راز معصومه آقاپور علیشاهی، با اشاره به دو مبحث رشد شعور معنوی و وجدان اخلاقی در جامعه که در بیانیه اخیر مقام معظم رهبری مورد تاکید قرار گرفته است، گفت: شعور معنوی همان نبوغ سیاسی جامعه است که این نبوغ با حوزه اقتصادی ما همخوانی ندارد و این خود موجب نارضایتی جامعه شده است، باید تلاش کنیم فعالیت اقتصادی را افزایش دهیم و رابطه میان اقتصاد و نبوغ سیاسی را همسان کنیم.

وی افزود: یکی از مباحثی که در کشور و در جامعه باید مورد توجه قرار گیرد و رعایت شود بحث اخلاق اجتماعی و وجدان اخلاقی است، این موضوع را در جامعه همه بر اساس تجربه می‌آموزند، این درحالی است که در کشورهای جهان این‌کار اینگونه انجام نمی شود، تمام کشورها در شرایط فعلی در این خصوص قواعد تعامل را مورد توجه قرار می‌دهند، تمام این قواعد تعامل در دین اسلام هم مورد توجه است.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اضافه کرد: ما باید در آموزش و پرورش این موضوع را مورد اهتمام قرار دهیم، در دوره کارشناسی دانشگاه ما در این حوزه فقط یک درس دو واحدی اخلاق کاربردی داریم، در حوزه آموزش موضوعات شعور معنوی و اخلاق کاربردی که در بیانیه مقام معظم رهبری مورد توجه است باید عملیاتی شود. اگر ولایتمدار هستیم به ولایتمداری عمل کنیم، همه باید در شرایط فعلی کاری کنند که منشاء اثر باشند.

ایسنا

دیدگاه‌ها

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.