کد مطلب: 3123
شنبه ۱۳۹۸/۱/۱۷ - ۸:۱

ثبت دو وقف در اولین روز‌های سال ۹۸ در شبستر

گلشن راز: رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شبستر از ثبت دو وقف جدید در اولین روزهای سال ۹۸ در شهرستان شبستر خبر داد.

به گزارش گلشن راز  ، حجت‌الاسلام عزالدین تقی‌زاده، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شبستر، درگفتوگو با ایکنا از آذربایجان‌شرقی، ضمن تبریک سال جدید با بیان اینکه همزمان با اجرای طرح آرامش بهاری در این شهرستان و در اولین روز کاری سال که به سال رونق تولید از سوی مقام معظم رهبری نام گذاری شده است، عنوان کرد: در این شهرستان در طی این ایام دو وقف جدید ثبت شد. 
وی در تشریح این دو مورد وقف اظهار کرد: یک قطعه زمین با کاربری مذهبی به متراژ ۳۲۲ مترمربع به ارزش ۷۰۰میلیون ریال درحق مرحوم کربلایی رضا جوانی و همسر مکرمه اش مرحومه رقیه پناه آذری جهت احداث خیریه و آشپزخانه مسجد سادات واقع در بخش تسوج دیزج شیخ مرجان وقف شد.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان شبسترادامه داد: دومین مورد وقف نیز ۳۶ دقیقه حق آبه از قنات ملکان توسط وراث مرحوم کربلایی حسن افصحی جهت هزینه کرد در مصارف مسجد حاج شرفلو دیزج خلیل به ارزش۱۵۰میلیون ریال است.
حجت‌الاسلام تقی زاده با بیان اینکه وقف چراغی برای آخرت است، خاطر نشان کرد: وقف یکی از کارهای خیر محسوب می‌شود که انسان در قالب این سنت حسنه، بخشی از مال خود را با جان و دل برای مردم وقف می‌کند،و کسانی که در این راه معنوی گام های مثبتی برمی دارند یقینا در آخرت اجر نیک اعمالشان را خواهند دید.

انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.