کد مطلب: 3135
پنجشنبه ۱۳۹۸/۱/۲۲ - ۸:۴۴

هیات انتخاب جشنواره مطبوعات آذربایجان‌شرقی معرفی شد

گلشن راز: کمیته علمی چهارمین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری استان آذربایجان‌شرقی با معرفی هیات انتخاب؛ بررسی آثار رسیده را آغاز کرد.

به گزارش گلشن راز محمد عزیزی‌راد دبیر علمی جشنواره مطبوعات از آغاز فعالیت انتخاب آثار برگزیده جهت داوری در مرحله نهایی جشنواره خبر داد و اظهار داشت: بر اساس تصمیم شورای سیاستگذاری جشنواره؛ آثار مرتبط با حوزه طنز، کاریکاتور و عکاسی در استان داوری خواهند شد که علت این امر نیز حضور اساتید و صاحب‌نظران برجسته بومی در این عرصه‌ها بوده است.

وی با بیان اینکه انتخاب و داوری آثار برگزیده در این بخش‌ها با تعامل میان خانه مطبوعات و رسانه‌های استان و انجمن کاریکاتور، انجمن عکاسی و محفل طنز زنجفیل صورت خواهد گرفت، ادامه داد: انجمن کارتون تبریز نه تنها در سطح ملی بلکه در عرصه جهانی نیز شناخته شده است.

عزیزی‌راد ابراز داشت: عکاسان حرفه‌ای و فعالان طنز استان نیز، اغلب از چهره‌های برتر کشور هستند و برخی از ایشان در جایگاهی فراتر از سطح ملی قرار دارند، از این رو داوری این آثار در خود استان و از سوی برگزیدگان صاحب‌نظر بومی شکل می‌گیرد.

وی با اشاره به انتخاب و داوری بخش حرفه‌ای و ویژه جشنواره نیز، گفت: بررسی اولیه این بخش از سوی هیات انتخاب استانی انجام می‌شود و داوری نهایی نیز توسط تیم پنج نفره متشکل از اساتید و روزنامه نگاران مطرح، برجسته و بنام کشور در تهران انجام خواهد شد.

عزیزی‌راد در پاسخ به علت دو مرحله‌ای بودن انتخاب و داوری آثار محتوایی جشنواره اذعان کرد: مصمم بوده‌ایم که داوری در بخش‌های ویژه و حرفه‌ای جشنواره متناسب با مطالبه به‌حق همکاران حوزه خبر و رسانه و در نهایت بی‌طرفی و عدالت در داوری آثار رعایت شود.

دبیر علمی جشنواره مطبوعات آذربایجان‌شرقی با اشاره اعضای هیات انتخاب در بخش‌های مختلف، بیان کرد: آقایان، محمدامین خوش‌نیت و سیدحسن آذری در بخش‌های محتوایی شامل (خبر، تیتر، مصاحبه، گزارش، یادداشت، مقاله و صفحه‌آرایی) و سیدرضا علوی، فرهاد باغشمال، علی‌اصغر عزیزپور در بخش طنز فعالیت خواهند کرد.

دبیر علمی جشنواره مطبوعات در این راستا ادامه داد: حسین صدری، علی حامد حق‌دوست، نادر فارغی اعضای هیات انتخاب در بخش عکس و رحیم بقال‌اصغری، صادق باقری و سمیرا یوسفی نیز به عنوان اعضای انتخاب بخش کاریکاتور انتخاب شده و از امروز شروع به فعالیت خواهند کرد.

انتهای پیام/فارس

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.