کد مطلب: 3140
دوشنبه ۱۳۹۸/۱/۲۶ - ۷:۵۷

یادداشت: محمدامین خوش نیت

اقتصاد پیازی به شیوه الاکلنگی!

گلشن راز: واقعا باید این شیوه مدیریت و نظارت بر بازار ایران را در کتاب جهانی «گینس» ثبت کنند.

به گزارش گلشن راز   یک روز قیمت پیاز اشک مردم را درمی آورد و روز دیگر، گوجه فرنگی، رنگ مشتریان و طبقه متوسط جامعه را به رنگ سرخ گوجه ای در می آورد! این یکی که قیمتش بالا برود می گویند علتش صادرات است! حالا مدیریت اقتصاد کشور در یک اقدام ابتکاری و پیشگیرانه! جلوی صادرات آن را می گیرند اما در مقابل، صادرات آن یکی را آزاد می کنند و بدین ترتیب این بار محصول دوم قیمت اش سر به آسمان می ساید. یعنی بازی الاکلنگی در بازار ایران. این یکی بالا برود آن یکی پایین می آید و بر عکس! عجب مدیریت بازار و اقتصادی داریم!

تا دیروز قیمت پیاز بالاتر از قیمت دلار شده بود یعنی ۱۵ هزار تومان! اما چون اشک مردم درآمد مدیریت اقتصادی دستور جلوگیری صادرات آن را صادر کرد تا قیمت آن حداقل به نصف ریزش پیدا کند اما این تصمیم قاطعانه! تمام ماجرا نبود برای اینکه کشتیبان را سیاستی دیگر آمد و نگاه رحمانی مدیران اقتصادی و تجاری کشور بر آزادی صادرات گوجه فرنگی چرخش پیدا کرد و بدین ترتیب این بار قیمت گوجه فرنگی سر به آسمان سائید.

واقعا باید این شیوه مدیریت و نظارت بر بازار ایران را در کتاب جهانی «گینس» ثبت کنند.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار