کد مطلب: 3150
شنبه ۱۳۹۸/۱/۳۱ - ۸:۱۸

مدیرکل محیط زیست آذربایجان شرقی:

از انتقال آب دریاچه ارومیه توسط شهرداری بندر شرفخانه جلوگیری به عمل آوردیم!

گلشن راز: مدیرکل محیط زیست آذربایجان شرقی گفت:اکنون دریاچه ارومیه به صورت نسبی زنده شده و اجازه نخواهیم داد از دریاچه اصلی به دریاچه مصنوعی آب منتقل گردد!

به گزارش گلشن راز حمید قاسمی مدیرکل محیط زیست آذربایجان شرقی در مورد خبری که در مورد احداث دریاچه مصنوعی در سواحل بندر شرفخانه منتشر شده است اظهار داشت: حدود ۷ سال پیش و در اوج دوره خشکسالی و بحران دریاچه ارومیه، شهرداری در سواحل بندر شرفخانه یک دریاچه مصنوعی ساخت تا آبهای جاری بالادست را هدایت نماید.

قاسمی ادامه داد: اما اکنون دریاچه ارومیه به صورت نسبی زنده شده و اجازه نخواهیم داد از دریاچه اصلی به دریاچه مصنوعی آب منتقل گردد!

وی تاکید کرد: در این زمینه کارشناسان محیط زیست را به منطقه اعزام نمودیم تا جلوی لوله کشی انتقال آب دریاچه به این مجموعه را بگیرند و خوشبختانه جمع آوری گردید.

قاسمی درباره قطع و حمل درختان مناطق جنگلی ارسباران هم گفت: این عمل به هیچوجه قابل گذشت نبوده و از سوی مسئولان آذربایجان شرقی هم پیگیری می گردد اما در واقع مسئولیت اصلی برخورد با این قضیه مربوط به سازمان های منابع طبیعی و جهادکشاورزی می گردد کمااینکه همه را آزرده خاطر ساخته است.

 

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.