کد مطلب: 3178
شنبه ۱۳۹۸/۲/۱۴ - ۹:۷

انتقاد نماینده شبستر از انبار کردن کالا در خانه و تبدیل منازل به سوپرمارکت‌های کوچک

گلشن راز: عضو کمیسیون اقتصادی مجلس از مردم خواست از انبار کردن مواد غذایی و اجناس در منازل و تبدیل آن به سوپرمارکت کوچک که در شرایط فعلی به کشور لطمه‌ای جبران ناپذیر می‌زند خودداری کنند.

به گزارش گلشن راز معصومه آقاپور علیشاهی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به گرانی اجناس و مواد غذایی در آستانه آغاز ماه مبارک رمضان گفت: متاسفانه در بسیاری از موارد سرمایه اجتماعی کشور یعنی مردم از دست رفته و یا اینکه وقتی با مردم صحبت می‌کنیم متوجه می‌شویم این سرمایه به حداقل رسیده است.

وی افزود: وضعیت سیاسی و اقتصادی کشور موجب بروز ترس و رعب بین مردم و ایجاد آینده مبهم شده است که مردم برخی حرف‌های مسئولین را قبول نکرده و یا بر عکس‌ آن عمل می‌کنند و به همین دلیل آنها تصور می‌کنند اگر این جنس و کالا را هم اکنون خریداری نکنند باید در روزهای آینده آن را گران‌تر از قبل بخرند و به همین دلیل متاسفانه همه منازل به سوپرمارکت‌های کوچک تبدیل شده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد:‌ افسار گسیختگی بازار و قیمت‌های متفاوت اجناس در آستانه آغاز ماه مبارک رمضان پذیرفتنی نیست لذا در اولین جلسه مجلس در هفته آینده این موضوع را پیگیری کرده و از مسئولین پاسخ متقن خواهم خواست. ضمن اینکه در کمیسیون‌های مجلس این موضوع را دنبال کرده و قطعا در تذکرات نمایندگان و مسئولین هم این موضوع عنوان خواهد شد.

نماینده مردم شبستر در مجلس گفت:‌باید توزیع اقلام و کالاهای اساسی را برای اقشار خاصی بدون واسطه انجام دهیم.

آقاپورعلیشاهی افزود:‌ از مردم کشورمان می‌خواهیم از انبار کردن مواد غذایی و اجناس در منازل خود که به کشور لطمه‌ای جبران ناپذیر می‌زند خودداری کنند. این در حالی است که وقتی سونامی در شرق آسیا به وجود آمد مردمی که جنس و کالا در خانه‌هایشان داشتند آن را به سوپرمارکت‌ها و فروشگاه‌ها بردند تا هم نوعان خود بتوانند از آنها استفاده کنند.

وی خاطرنشان کرد:‌ حاکمیت و دولت نمی‌توانند برای هر ایرانی یک پلیس در نظر بگیرند لذا از همه مردم کشورم می‌خواهم ضمن داشتن وجدان و انصاف در شرایط فعلی از انبار جنس در خانه‌های خود خودداری کنند.

انتهای پیام/

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.