کد مطلب: 3180
شنبه ۱۳۹۸/۲/۱۴ - ۱۴:۷

استقبال رئیس کل بیمه مرکزی از پیشنهاد نماینده شبستر برای بیمه 40 هزار واحد مسکونی این منطقه

گلشن راز: جلسه شورای اداری شهرستان شبستر با حضور رییس شورای عالی بیمه کشور و رئیس کل بیمه مرکزی در فرمانداری شبستر برگزار شد .

به گزارش خبرنگار گلشن راز از شبستر ، رییس شورای عالی بیمه کشور با استقبال از پیشنهاد نماینده شبستر در مجلس شورای اسلامی برای بیمه کردن بیش از 40 هزار واحد مسکونی گفت : بیمه مرکزی با همکاری کنسرسیوم شرکت های بیمه آماده است با پایلوت قرار دادن این شهرستان فرهنگ بیمه را در کل استان و کشور بیش از پیش ترویج دهد .

رئیس کل بیمه مرکزی که در جمع مدیران عامل و رییس سندیکای بیمه گران و اعضای شورای هماهنگی بیمه استان آذربایجان شرقی سخن می گفت با اعلام این مطلب افزود: شورای هماهنگی استان آذربایجان شرقی حلقه اتصال شعبات و نمایندگی های بیمه ای با نهاد ناظر است و برای رشد صنعت بیمه باید فعال تر از گذشته به حرکت خود ادامه دهد.

سلیمانی رییس کل بیمه مرکزی کشور افزود : سیل اخیر در برخی استان های کشور هزینه های مادی و معنوی بسیاری را به مردم و مسئولان کشور تحمیل کرده که در این میان حضور دلگرم کننده، موثر و فعال شرکت های بیمه و شورای هماهنگی استان های صنعت بیمه، جای تحسین و قدردانی دارد.

دکتر سلیمانی افزود: صنعت بیمه باید برای فروش بیمه نامه های زندگی با خانواده‌ها ارتباط برقرار کرده و با معرفی این محصول ارزشمند بازارهای تازه ای را پیدا کند و در کنار توسعه شبکه فروش بیمه های زندگی باید به این نکته هم توجه داشته باشیم که در برابر هر بیمه گذار جدید به همان اندازه مسئولیت های شرکت های بیمه هم افزایش می یابد.

وی با تاکید بر بیمه زندگی و تامین آتیه، که مناسب ترین بیمه نامه برای دانش آموزان کشور است خاطر نشان کرد: امیدواریم با درک حساسیت ها و آگاهی مردم از ظرفیت های این بیمه نامه زمینه افزایش ضریب نفوذ بیمه در جامعه فراهم شود.

رییس شورای عالی بیمه با تاکید بر اینکه شرکت های بیمه باید رویکرد اصلی خود را مشخص کنند و با حرکت در مسیر تعیین شده، متناسب با ظرفیت های نیروی انسانی و فضای کسب و کار به فعالیت بپردازندتصریح کرد: مطرح شدن حذف مالیات بر ارزش افزوده بیمه ها در مجلس شورای اسلامی که میزان آن 9 درصد می باشد ، در روزهای آینده این طرح در صحن علنی مجلس مطرح خواهد شد و امیدواریم با حمایت نماینده گان این مالیات حذف شود .

وی ماموریت بیمه مرکزی را در راستای تولید ثروت برای اقتصاد کشور و صنعت بیمه دانست و تصریح کرد: افزایش سود در کوتاه مدت رضایت سرمایه گذاران را به همراه خواهد داشت اما تولید ثروت پایدار می تواند به صنعت بیمه برای ایفای مسئولیت های اجتماعی خود کمک کند.

سلیمانی تاکید کرد : آحاد مختلف جامعه دنبال یک آرامش در زندگی هستند و علت عدم شادابی در جامعه به خاطر نگرانی از آینده است و صنعت بیمه میتواند در رفع این نگرانی مردم نقش موثری ایفا کند .

رییس شورای عالی بیمه توسعه شرکت های بیمه و توانمندی آنها در ارائه خدمات را در گرو سودآوری صنعت بیمه دانست و گفت: برای کاهش حوادث جاده ای تمهیداتی اندیشیده شده که امضای تفاهم نامه با پلیس برای تبادل اطلاعات و برقراری یک سامانه ارتباطی از راهکارهای ما برای کاهش خسارات است که به افزایش تعداد بیمه گذاران نیز منتهی خواهد شد.

رئیس کل بیمه مرکزی در ادامه به نرخ‌شکنی برخی از شرکت‌های بیمه نیز اشاره کرد و خاطر نشان کرد : ارائه برخی از نرخ های غیر واقعی به بدنه صنعت بیمه آسیب وارد می کند و سرمایه های این صنعت را به خطر خواهد انداخت.

رییس کل بیمه مرکزی در پایان مقوله فرهنگ سازی را مهمترین عامل توسعه همگانی صنعت بیمه دانست و خاطرنشان کرد: خوشبختانه با همکاری وزارت آموزش و پرورش، مفاهیم بیمه ای در دروس ابتدایی و تکمیلی مدارس گنجانده شده و اگر رسانه های عمومی به خصوص صدا و سیما در این حوزه مساعدت بیشتری داشته باشند تعمیم فرهنگ بیمه دور از دسترس نخواهد بود.

گفتنی است در این نشست نمایندگان بیمه های استان آذربایجان شرقی نیز در خصوص آخرین تحولات و وضعیت صنعت بیمه استان به طرح دیدگاه های خود پرداختند.

انتهای خبر / 

خبرنگار : ابراهیم ایلخانی 

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار