کد مطلب: 3181
دوشنبه ۱۳۹۸/۲/۱۶ - ۱۳:۴۲

شهردار جدید تسوج معرفی شد/بدهی میلیاردی شهرداری تسوج

گلشن راز: جبار فرجی به عنوان شهردار جدید تسوج معرفی شد.

به گزارش گلشن راز  حجت‌الاسلام ابراهیم بجانی امام جمعه تسوج  صبح امروز در مراسم معارفه شهردار این شهر در سخنانی اظهار کرد: شورای اسلامی شهر عصاره شهروندان و شهردار عصاره شورای اسلامی است که موفقیت هر کدام موفقیت شهروندان است و باید این باور را ایجاد کنیم که مطابق نظر مقام معظم رهبری شورای شهر و شهردار باید با وحدت رویه و با پرهیز از اختلاف نظر و غرض شخصی در توسعه و عمران شهر گام بردارند.

وی با اشاره به اینکه تامین آرامش و محیط زندگی سالم از وظایف خطیر مجموعه شهرداری و شوراست اضافه کرد: در حوزه شهری باید تعامل با دستگاه‌های مختلف برقرار کرد تا بتوان مدیریت یک پارچه و هماهنگ را سازماندهی کرد و به اهداف خود دست یافت.
 

الگوبرداری از پروژه‌های دیگر شهرها موجب ریخت و پاش بیت‌المال است

وی ضمن انتقاد از الگو برداری برخی شوراها و شهرداری‌ها از عملکرد شهرها و کشورهایدیگر تصریح کرد: قدمت، تاریخ فرهنگی و تدین مردم این شهر شهره عام و خاص است و مسافرت‌های بیهوده شورا و شهرداری برای الگوبرداری از پروژه‌های دیگر شهرها موجب ریخت و پاش بیت‌المال است و باید برای هر شهر با فکر شهروندان تدابیر همان شهر انجام پذیرد به طوریکه  امور لازم و کارهای زیادی در شهر باقی مانده، امیدوارم با کمک و حمایت تمامی دلسوزان این امر تحقق یابد.

حجت‌الاسلام بجانی با بیان اینکه چهره هر شهر، بیانگر فرهنگ و تاریخ مردم آن شهر است، افزود: عقب ماندگی تسوج در توسعه شهری به هیچ وجه قابل توجیه نیست، از این رو باید، مجموعه شهرداری با تعامل کامل شهروندان نقش موثری در اداره شهر داشته باشد.

وی  در بخشی از سخنان خود به بیان انتقاد همگان از نحوه برخورد کارکنان شهرداری پرداخت و اظهار داشت: شهردار جدید تلاش کند با همراهی مجموعه خود این دیدگاه را نسبت به کارکنان تلاشگر تغییر دهد تا شهروندان در اداره و نگهداری شهر با مسوولانمشارکت داشته باشند و خود را از شهرداری جدا ندانند.
 

مطالبات بر زمین مانده شهروندان تسوجی

بخشدار تسوج نیز بر لزوم برنامه‌ریزی در شوراهای شهر را ضروری دانست و گفت:  شهرداری‌ها باید منابع پایداری برای کسب درآمد تعریف کنند و زمینه جذب سرمایه‌گذار را در پروژه‌های شهری فراهم کنند.

نادری بخشدار تسوج ادامه داد: در انتخاب شهردار که ملاک، عمل به قانون و قانونگرایی است بخشداری تسوج  همچون گذشته تلاش می‌کند در راستای تعامل و همکاری با شهرداری تسوج در جهت توسعه متوازن شهری گام بردارد.

وی احداث ساختمان شهرداری، توسعه فضای سبز، ایجاد پارک شادی و بازارچه‌های فصلی از مهم‌ترین مطالبات بر زمین مانده شهروندان است، خاطرنشان ساخت: شهرداری‌ها همیشه مورد حمایت دولت بوده و در دولت تدبیر و امید حمایت‌های خاصی از لحاظ اعتبارات صورت گرفته، از این رو باید از نگاه سطحی به شهرداری پرهیز کنیم در غیر این‌صورت در وضعیت کنونی خواهیم ماند.
 

بدهی میلیاردی شهرداری تسوج

احمد اشرفی رئیس شورای اسلامی تسوج  نیز در مراسم تودیع شهردار سابق و معارفه شهردار جدید تسوج اظهار داشت: شهر تسوج نیازمند توجه بیشتر مسوولان است زیرا هنوز گرفتاری‌ها و فقر خدمات‌رسانی قابل توجه به علت مشکلات قبلی در این شهر وجود دارد و هنوز نتوانسته‌ایم ظرفیت واقعی این شهر را بارور کنیم.

وی تسوج را شهری توصیف کرد که توانایی پیشرفت را داراست و اذعان داشت: فرصت‌های کم‌نظیری برای توسعه و خدمت‌رسانی وجود دارد که متاسفانه بدهی‌های میلیاردی، نبود ساختمان شهرداری، معوقات پرسنلی، نبود درآمد پایدار و سلب اعتماد عمومی مشکلاتی است که گریبانگیر شهر شده تا نتوانیم به اندازه کافی از این ظرفیت بالا بهره‌برداری کرده و با رفع آنها در مسیر توسعه شهر استفاده کنیم.

اشرفی، مدیریت بدون استفاده از ظرفیت‌های مردمی را محکوم به شکست دانست و اعلام کرد: فرهنگ و تدین این شهر که در کتاب تسوج در گذر تاریخ توسط مرحوم نبیی به اجمال در آمده است، باید اذعان نمود در این مدت کاری جز خدمت و تلاش صادقانه در راه توسعه این شهر انجام نداده ایم که تمامی مجموعه شهرداری در این راه همراه و پشتیبان شورا بودند.

وی با اشاره به برخی عملکرد شورای اسلامی دوره پنجم پرداخت و اضافه کرد: تا اراده جدی در کار نباشد خدمتی صورت نمی‌گیرد، هر جا که احساس شود شهروندان می‌توانند گره‌ای از مشکلات شهر بگشایند ما را در این امر یاری کنند.

رئیس شورای اسلامی تسوج در پایان با تقدیر از عملکرد شوراهای اسلامی ادوار گذشته و شهرداران، در انتخاب جبار فرجی به عنوان شهردار جدید اضافه کرد: این شورا در انتخاب و فعالیت 14 ماهه اقدام ساعی شهردار سابق و سرپرستی سلیمی و خادم در مدت گذشته امیدواریم شهردار جدید در مسیر پیشبرد و توسعه شهر با توان کامل حرکت کند.

وی خاطرنشان کرد: تلاش ما بر این است که با بهترین شرایط اقدامات را تدوین کنیم تا شهر با توازن و تعادل مطلوبی در مسیر خدمات‌رسانی در تمام حوزه‌ها حرکت کند.

انتهای پیام/ فارس

خبرنگار : علیرضا خوش نیت 

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار