کد مطلب: 3189
شنبه ۱۳۹۸/۲/۲۱ - ۱۲:۱۳

آقاپور:

خروج نقدینگی رشد نماگرهای تالار شیشه ای را منفی کرد

گلشن راز: عضو هیئت رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: خروج نقدینگی از بورس سبب کاهش شاخص ها و ارزش سهام بازار سرمایه شد، چراکه با اخبار سیاسی مردم پس انداز قابل اطمینان با نقدشوندگی بالا برای خود ایجاد می کنند.

به گزارش گلشن راز  ، معصومه آقاپور علیشاهی عضو هیئت رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ، با اشاره به کاهش نماگرهای بورس در هفته گذشته پس از یک دوره افزایشی، گفت: کاهش شاخص های بورس در هفته گذشته به دلیل بحران سیاست های بین المللی است که این بحران سیاست بر اقتصاد کشور سایه می اندازد.
نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی، افزود: سیاست های انقباضی سبب می شود روند تولید و صورت های مالی شرکت ها مسیر رشد را نشان نداده و یا حداکثر مسیر عادی نشان دهد که حتی در برخی مواقع به دلیل شرایط خاصی که پیش آمده روند نزولی را نشان می دهد.


سیاست های بین المللی سبب فقدان پیش بینی اقتصادی برای آینده کوتاه مدت شده است 
وی با بیان اینکه سیاست های بین المللی سبب فقدان پیش بینی برای آینده کوتاه مدت شده که همین عامل نماگرهای بورس را کاهشی کرده است، ادامه داد: از سوی دیگر افرادی که در بازار بورس خرید و فروش سهام انجام می دهند زمانی که مسائل سیاسی در کشور ایجاد می شود ترجیح می دهند که نقدینگی خود را از بورس خارج کرده و پس انداز قابل اطمینان با نقدشوندگی بالا برای خود ایجاد کنند. 
در حال حاضر دولت فقط در حال مچ گیری است در حالی که باید اجازه دهد واحدهای تولیدی در شرایط سخت مالی چرخه اقتصادی کشور را بچرخانند 
آقاپور با تاکید بر اینکه خروج نقدینگی از بورس سبب کاهش ارزش سهام و شاخص های بورسی شده است، تاکید کرد: ایجاد روابط عملگرا و تعامل در حوزه تجارت و تولید با دنیا به ویژه کشورهای همسایه یکی از عواملی است که می تواند در رشد شاخص های بورس تاثیرگذار باشد، چراکه این دو بخش با شعار تحقق نمی یابد.
دولت فقط در حال مچ گیری است 
وی با بیان اینکه دولت باید رفع موانع صادرات بنگاه های کوچک و متوسط و شرکت ها را به صورت جدی در دستورکار خود قرار دهد، افزد: در حال حاضر دولت فقط در حال مچ گیری است در حالی که باید اجازه دهد واحدهای تولیدی در شرایط سخت مالی چرخه اقتصادی کشور را بچرخانند .
عضو هیئت رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه گاهی نظارت دولت بر برخی بخش های تولیدی تا حدی افزایش می یابد که سبب توقف چرخه اقتصادی می شود، تصریح کرد: دولت باید از تصدی گری به ویژه در بحث صادرات دست بردارد، چراکه با تحقق این موضوع بخش تولید و اقتصاد پیشرفت می کند./
پایان پیام

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار