کد مطلب: 3211
چهارشنبه ۱۳۹۸/۳/۸ - ۱۱:۴۴

رئیس اداره بهزیستی شبستر:

طرد فرد معتاد از جامعه باعث بروز آسیب های اجتماعی می شود

گلشن راز: کارگاه آموزشی پیشگیری از آسیب های اجتماعی با عنوان پیشگیری از اعتیاد با شرکت ۶۶ نفر از مقرری بگیران بیمه بیکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش گلشن راز احد نریمانی در این کارگاه آموزشی با بیان اینکه معتاد یک بیمار است نه مجرم اظهار داشت: راه پیشگیری از این بیماری پذیرفتن فرد معتاد در جامعه و اعتماد به اوست و طرد معتاد از جامعه و خانواده نه تنها مشکلی را حل نمی کند بلکه راه بروز سایر اسیب های اجتماعی از جمله بیکاری، فقر، طلاق، حاشینه نشینی، بزهکاری و در نهایت فرو پاشی خانواده و ایجاد یک جامعه نا امن را به همراه خواهد داشت .

وی در ادامه با برشمردن برخی از ویژگیهای افراد معتاد گفت: امروزه تنوع مواد مخدر باعث بالا رفتن تنوع اعتیاد در جامعه شده و مواد مخدر سنتی و صنعتی هر یک ویژگیهای خاص خود را دارد که شناخت ویژگیهای افراد معتاد و همچنین مواد مخدر در شناسایی به موقع و اقدام در جهت درمان موثر می باشد.

رئیس اداره بهزیستی شبستر تنبلی، کم اشتهایی، پر حرفی، خارش بدن، به همراه داشتن وسایل غیر متعارف از جمله سرنگ و الکل،  عدم رغبت به کار و تحصیل و ورزش از جمله برخی از ویژگیهای افراد مبتلا به مواد مخدر سنتی و در افراد مبتلا به مواد مخدر صنعتی و روان گردانها تغییر ناگهانی ذائقه، پر اشتهایی، خندها و گریه های بی مورد بسیار محرز می باشد.

علیرضا خوش نیت

 

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار