کد مطلب: 3218
یکشنبه ۱۳۹۸/۳/۱۹ - ۹:۲۸

لزوم تدوین قوانین ارز دیجیتال توسط قوای سه‌گانه

گلشن راز: عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: باید نشست مشترکی بین مجلس، دولت و قوه قضاییه برگزار و قوانین مدونی درباره ارزهای دیجیتال تصویب شود تا زمینه سوء استفاده کلاهبرداران و مفسدان اقتصادی از بین برود.

به گزارش گلشن راز معصومه آقاپورعلیشاهی روز شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به توسعه استفاده از ارز دیجیتال در کشورهای مختلف دنیا، اظهار داشت: تا زمانی که قوه قضائیه و مجلس قوانین مدونی در حوزه ارز دیجیتال تصویب نکنند راه‎اندازی مزارع استخراج بیتکوین جز سم برای اقتصاد ایران نتیجه‌ای در پی ندارد.

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی، افزود: در شرایط کنونی ایجاد مزارع ارز دیجیتال در ایران برای افرادی که به‎دنبال پولشویی هستند و یا اینکه می‌خواهند فسادهای مالی انجام دهند، زمینه و شرایط را فراهم می‌کند.

وی با بیان اینکه باید ابتدا زیرساخت‌های لازم در حوزه قوانین قوه مقننه و قوه قضائیه ایجاد شود و سپس وارد فضای ارز دیجیتال شویم، ادامه داد: تا زمانی که سازوکار دقیق و اجرایی استفاده از ارز دیجیتال ابلاغ نشود، گسترش بازار فعالیت‌های آن اشتباهی بزرگ است. آقاپور علیشاهی تاکید کرد: در شرایط فعلی توسعه ارز دیجیتال تأثیر چندانی بر روی نقل و انتقال ارز کشور نخواهد داشت و زمینه را برای سو استفاده کلاهبرداران و مفسدان اقتصادی فراهم می‌کند.

وی با بیان اینکه در کمیسیون اقتصادی پیشنهاداتی برای تدوین قانون جهت استفاده از ارز دیجیتال مطرح شده است، افزود: باید نشست مشترکی بین مجلس، دولت و قوه قضائیه برگزار و قوانین مدونی در این باره تصویب شود و سپس مردم به استفاده از ارز دیجیتال روی آورند. این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: برای توسعه ارز دیجیتال باید زیرساخت‌های دولت الکترونیک ایجاد شود و بانک مرکزی تضمین‌های لازم در این بخش را ارائه دهد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه برای پشت سرگذاشتن تحریم‌ها باید در درجه نخست روابطمان با کشورهای همسایه را توسعه دهیم، تصریح کرد: یکی از راهکارها برای پیمودن تحریم‌ها پیوستن ایران به اتحادیه اقتصادی اوراسیا است که در این راستا باید تعرفه‌های گمرکی را ساماندهی کرد تا فضا را برای صادرات غیرنفتی ایجاد، کالاهای اساسی موردنیاز کشور تأمین و تکنولوژی را ارتقا و همچمنین شرایط را برای توسعه شرکت‌های دانش بنیان فراهم کرد.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار