کد مطلب: 3257
چهارشنبه ۱۳۹۸/۴/۱۹ - ۷:۵۰

اجرای 11 طرح میراث فرهنگی و گردشگری در شبستر

گلشن راز: معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی گفت : 11 طرح مرمت بناهای تاریخی و توسعه گردشگری در شهرستان شبستر در دست اجراست.

به گزارش گلشن راز  ، قوچی معاون میراث فرهنگی و گردشگری استان در جلسه کارگروه میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان شبستر از اجرای یازده پروژه گردشگری و تاریخی در شهرستان شبستر خبر داد و گفت: انجمن‌های میراث فرهنگی در ۲۱ شهرستان استان  تشکیل می شود.

وی با اعلام این مطلب اظهار داشت: یازده پروژه عمرانی در حوزه مرمت بنا‌های تاریخی و تقویت زیرساخت‌های گردشگری با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان در این منطقه در حال اجراست که مرمت و بازسازی حمام تاریخی تسوج، عمارت روستای تیل،خانه جهادی دیزج خلیل ،مسجد جامع کوزه کنان ،مجتمع بین راهی کلمبور تسوج، تقویت زیرساخت‌های گردشگری بندر شرفخانه ، احداث کمپ گردشگری آق کهریز از جمله این طرح هاست.

وی افزود: این طرح‌ها که از پیشرفت فیزیکی بین ۳۰ الی ۵۰ درصد برخوردارهستند تا پایان سال مالی ۹۸ تکمیل و به بهره برداری خواهند رسید.

قوچی افزود:مرمت و بازسازی مسجد میرپنج خامنه دربخش مرکزی و بازسازی کلیسای سهرل دربخش صوفیان از دیگر اولویت‌های میراث فرهنگی و گردشگری استان در این شهرستان است که در سال آینده عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

معاون میراث فرهنگی استان در ادامه از تشکیل انجمن‌های میراث فرهنگی در ۲۱ شهرستان استان خبر داد و نسبت به تشکیل این انجمن‌ها در شهرستان شبستر جهت صیانت و حفاظت از آثار و بنا‌های تاریخی این منطقه تاکید کرد.

عبداللهی معاون برنامه ریزی و عمرانی فرماندار شبستر در جلسه کار گروه میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری بر شناسایی خانه های بوم گردی توسط شهرداران 9گانه شهرستان تاکید کرد و از بخشداری ها، شهرداری ها و دهیاری ها  خواستار همکاری بیشتر با میراث فرهنگی و معرفی این محل ها برای جذب گردشگر شد.

معاون فرماندار شبستر به 11 پروژه نیمه تمام شهرستان شبستر اشاره کرد و افزود: رویکرد شهرستان در سال 98 در بحث گردشگری و میراث فرهنگی عدم تعریف پروژه جدید و پیگیری پروژه های نیمه تمام  سال 97 می باشد.

وی با بیان اینکه اولویت همکاری اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری با شهرها و شهرداری هایی است که با مشارکت خود آنها باشد گفت: شهرداران 9گانه شهرستان در این حوزه فعال باشند و با میراث فرهنگی ضمن تعامل، مشارکت کنند و از ظرفیت بالای خیرین شهرستان نیز در این حوزه استفاده کرده و پیشنهادات خود را بصورت کتبی به کارگروه برای تصمیم سازی ارائه نمایند.

انتهای پیام/ش

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار