کد مطلب: 3283
چهارشنبه ۱۳۹۸/۵/۹ - ۷:۵۳

فرماندار شبستر:

استفاده از مهر شورا به غیر از ارسال مصوبات شورا و مکاتبات اداری ممنوع است

گلشن راز:  حسن مستفید فرماندار شهرستان شبستر در جلسه شورای شهرستان شبستر که با حضور علیخانی مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی برگزار شد، ضمن تاکید بر وظایف شوراهای فرادستی گفت؛ مهر شورا طبق بخشنامه فقط در مکاتبات  اداری و ارسال مصوبات شورا استفاده گردد و استفاده غیره از موارد فوق ممنوع است.

به گزارش گلشن راز  حسن مستفید فرماندار شهرستان شبستر در جلسه شورای شهرستان شبستر که با حضور علیخانی مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی برگزار شد، ضمن تاکید بر وظایف شوراهای فرادستی گفت؛ مهر شورا طبق بخشنامه فقط در مکاتبات  اداری و ارسال مصوبات شورا استفاده گردد و استفاده غیره از موارد فوق ممنوع است لذا در اولین فرصت به دستگاه های اجرائی شهرستان ابلاغ خواهد شد که مهر و تاییدیه شوراهای اسلامی شهر و روستا را مطالبه نکنند.

فرماندار شبستر با اشاره به تخصیص اعتبار از محل مالیات بر ارزش افزوده به شهرها و روستاها گفت: بودجه شهرها و روستاها بر اساس شاخص جمعیت و بطور عادلانه توزیع می شود که شهرداران و دهیاران باید در نحوه هزینه کرد آن دقت نموده  و درچارچوب قانون و بصورت اصولی هزینه نمایند.

وی با بیان این که خودیاری در روستاهای بخش مرکزی نسبت به بخش های دیگر چشمگیر است گفت: بخش های تسوج و صوفیان نیز باید از این ظرفیت استفاده کنند تا موجبات ارائه خدمات بیشتر برای شهروندان فراهم گردد.

 علیخانی مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی ضمن تشکر از برگزاری مرتب و منظم جلسات شورا گفت: مطمئنا پروژه های ساختمان های نیمه کاره آتش نشانی ها را درسال 98 به اتمام خواهیم رساند و ساختمان های جدید آتش نشانی در شهرهایی که فاقد ساختمان آتش نشانی هستند با احتساب ضرورت و دارای فوریت می باشد با هماهنگی فرمانداری شروع به احداث خواهد شد. 

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی در خصوص بودجه و اعتبارات شوراهای فرادستی گفت؛ راهکارهای قانونی برای بودجه شوراهای فرادستی در حال بررسی و تدوین است لذا چنانچه اعضای شوراهای اسلامی پیشنهاداتی در این راستا دارند، می توانند برای تهیه متن قانونی از طریق فرمانداری به استانداری ارسال نمایند.

وی با اشاره به بدهی بالای برخی از شهرداری ها گفت: شهرداران باید ضمن جذب سرمایه گذار، هزینه های شهرداری را مدیریت کنند و پروژه های از قبیل پسماند، فضای سبزو غیره که در صورت قابل واگذاری بودن به بخش خصوصی واگذار کنند.

علیخانی ضمن بیان این که شهرداری ها و حتی دهیاری ها باید به فکر درآمدزایی باشند و ایجاد درآمد پایدار را در اولویت امور خود قرار دهند گفت: شهرداران و دهیاران با استفاده از وام های کم بهره که برای سرمایه گذاری اختصاص داده می شود میتوانند هم درآمد پایدار برای خود ایجاد کنند هم ایجاد اشتغال برای شهروندان نمایند.

علیخانی ابراز امیدواری کرد، موضوع دوره آموزشی اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا و برگزاری کلاس های آموزشی توسط شورای اسلامی استان در حال پیگیری است که امیدواریم اواخر شهریورماه یا اوایل مهر ماه برگزار گردد.

در این جلسه نوروزی رئیس شورای شهرستان شبستر ضمن ارائه گزارش عملکرد از مسائل و مشکلات مطروحه در جلسات و همچنین نحوه برگزاری مرتب و منظم جلسات شورا، از حمایت فرماندار شبستر و حضور فعال معاون برنامه ریزی و عمرانی فرمانداری در جلسات شورای شهرستان تقدیر و تشکر نمود.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار