کد مطلب: 3284
چهارشنبه ۱۳۹۸/۵/۹ - ۷:۵۳

معاون فرماندار شبستر :

تاکید بر برگزاری کارگاه های آموزشی قبل از ازدواج جوانان

گلشن راز: عبدالهی معاون فرماندار شبستر : کارگاه های آموزشی قبل از ازدواج جوانان باید در دستور کار ستاد و دستگاه های اجرایی مربوطه قرار گیرد و مشاوره های قبل از ازدواج با استفاده از روانشناسان این حوزه انجام پذیرد تا شاهد کاهش طلاق و افزایش ازدواج در شهرستان باشیم.

به گزارش گلشن راز عبداللهی معاون فرماندار شبستر در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان شبستر با موضوع ازدواج جوانان طبق آماری که از سوی دبیرخانه این ستاد مبنی بر روند کاهشی ازدواج و افزایش طلاق طی سال گذشته ارائه شد، تاکید کرد: کارگاه های آموزشی قبل از ازدواج جوانان باید در دستور کار ستاد و دستگاه های اجرایی مربوطه قرار گیرد و مشاوره های قبل از ازدواج با استفاده از روانشناسان این حوزه انجام پذیرد تا شاهد کاهش طلاق و افزایش ازدواج در شهرستان باشیم.

وی همچنین نسبت به تشکیل جلسات و فعال سازی کمیته های تخصصی فرهنگی و نشست های تخصصی با نخبگان اجتماعی و فرهنگی تاکید کرد و افزود؛ کمیته های تخصصی باید  با بررسی مسائل و آسیب های اجتماعی شهرستان و مطالعه موردی هر کدام از آنها، برای ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان تصمیم سازی نماید به عبارتی دیگر، نتایج نشست ها و بررسی موضوعات در جلسات تخصصی بایستی برای تصمیم گیری در این ستاد ارائه و نهایی گردد.

معاون فرماندار شبستر ضمن بیان اینکه باید شرایط ازدواج جوانان در شهرستان تسهیل گردد گفت: طبق بخشنامه بانکی تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج برای هریک از زوج‌ها در سال 1398 سیصد میلیون (300.000.000) ریال با دوره بازپرداخت پنجساله با اخذ یک ضامن معتبر و سفته صورت می گیرد. 

عبداللهی گفت، در بند دیگر آن ذکر شده بانک‌ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی می‌توانند يارانه پرداختي به اشخاص را به عنوان تضمين در اين زمينه بپذيرند‏ که در جلسه آتی با روسای بانک ها این موضوع مجدداً مطرح و موارد تاکیدی مبنی بر تسهیل امور در این خصوص و تعامل بیشتر را اعلام خواهیم کرد.

معاون فرماندار شبستر به برگزاری جشن ازدواج در هفته ازدواج در شهرستان اشاره کرد و از مسئولین امر و دستگاه های اجرایی خواست مقدمات این جشن را جهت ترویج حسنه فرهنگ ازدواج بین جوانان شهرستان آماده کنند.

عبداللهی با بیان این که باید  از ظرفیتNGO  ها در حوزه ازدواج و اوقات فراغت استفاده شود گفت: سازمان های مردم نهاد از پتانسیل های بالایی در بحث اوقات فراغت برای جوانان برخوردار هستند و در برگزاری کارگاه های قبل از ازدواج نیز می توانند کمک شایانی به ادارات متولی امر و سازمانهای مربوطه انجام دهند.

تقی زاده معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی با بیان اینکه برنامه های اوقات فراغت در طول سال برگزار می گردد، گفت: باتوجه به این که ایام تابستان مصادف است با تعطیلی مدارس و اوقات فراغت دانش آموزان بیشتر مورد توجه قرار می گیرد.

وی با اشاره  به عدم حضور مردم در برخی برنامه های اوقات فراغت گفت: این امر نشانگر این است که در بحث شناسایی ذائقه جوانان خوب عمل نشده که دلیل اصلی حضور نیافتن در جلسات و برنامه های اوقات فراغت است.

تقی زاده با تاکید بر مدیریت زمان استفاده از فضای مجازی و شبکه های اجتماعی و آموزش و فرهنگ سازی در این زمینه گفت: متاسفانه بر اساس آمار بیشتر اوقات فراغت نوجوانان و جوانان در داخل منازل و در فضای مجازی سپری می شود و فرهنگ آینده آنان در این فضا شکل می گیرد لذا امر فرهنگ سازی و آموزش نحوه استفاده درست از این فضا از اولویت های کاری مسئولین ستاد ساماندهی بایستی باشد.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار