کد مطلب: 3289
شنبه ۱۳۹۸/۵/۱۲ - ۸:۱۵

انتقاد فرماندار شبستر از افزایش سرعت گیر ها در شهرستان شبستر

گلشن راز: مستفید فرماندار شبستر:صرفاً محل هایی که پلیس راه آن محل را حادثه خیز اعلام کند، مجوز نصب سرعت گیر داده خواهد شد.

به گزارش گلشن راز  ، مستفید فرماندار شهرستان شبستر در جلسه شورای ترافیک شهرستان با اشاره به اهمیت ساماندهی منطقه گردشگری قره کهریز تاکید کرد با برگزاری کمیته تخصصی وضعیت پارکینگ و ورود خروج  خودرو ها، وضعیت فروشندگان این منطقه مورد بررسی قرار گرفته و ساماندهی شود تا هم گردشگران با رضایت کامل از این مجموعه بازدید کنند هم از وقوع تصادفات و خطرات احتمالی جلوگیری گردد.
 
وی ضمن بیان اینکه باید سرویس مدارس و حمل و نقل دانش آموزان طبق آیین نامه مربوطه ساماندهی شود، افزود: سرویس های مدارس به صورت آگهی به شرکت ها واگذار می گردد و اولویت با شرکت های بومی می باشد.

فرماندار با تاکید بر اینکه خروجی های T شکل باید مسدود شود گفت: ورود ی و خروجی های T شکل در جاده ها باید به ورود خروج های مجاز تبدیل شوند تا از تصادفات مکرر در این مسیر ها جلوگیری گردد.
 
رئیس شورای ترافیک شهرستان با انتقاد از اینکه راهداری شهرستان هیچ گونه مسئولیتی در رابطه با جاده تبریز – صوفیان ندارد و نگهداری آن بر عهده راهداری تبریز است گفت: باید این مسئله به زودی حل گردد تا در زمان های بحران ما بتوانیم پاسخگویی شهروندان باشیم چرا که این جاده در حوزه شهرستان شبستر واقع شده است.
 
وی با اشاره به تعداد زیاد سرعت گیرها در جاده ها و شهرهای شهرستان گفت: متاسفانه در گذشته مجوزهای بدون مطالعه و بررسی برای نصب سرعت گیرها صادر شده که امروز شاهد افزایش تعداد سرعت گیرها در جاده ها هستیم
فرماندار شبستر تاکید کرد باید با تشکیل کمیته های تخصصی در شهرها و با تائیدیه پلیس راهنمایی و رانندگی سرعت گیرهای غیر ضروری حذف گردد و در نقاط حادثه خیز و با تائیدیه راهنمایی و رانندگی و تصویب شورای ترافیک شهرستان نصب گردد.
 
مستفید با بیان اینکه جاده تبریز – سلماس در روزهای تعطیل با ترافیک بالا در حوزه شهرستان مواجه است، گفت: به برکت احیای دریاچه ارومیه و برگزاری جشنواره آلبالو مسافرین و گردشگران زیادی به شهرهای شرفخانه و تسوج سفر می کنند، در این بین یکی از عواملی که باعث ایجاد ترافیک در برخی نقاط جاده ها می شود، فروشندگان کنار جاده ها هستند که باید باهماهنگی پلیس راه به آنان اخطار داده شود و نسبت به جمع آوری آنها اقدام شود تا از بروز حوادث جاده ای جلو گیری بعمل آید.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

آخرین اخبار